Mūrmuižas Tautas universitāte

Mūrmuižas Tautas Universitāte
_DSC0063.JPG
2015. gads Mūrmuižas Tautas universitātē iesākās kā 27. mācību gada (2014/2015) otrais pusgads un 28. mācību gada (2015/2016) pirmais pusgads. Mācību gadi tiek skaitīti pēc Mūrmuižas Tautas universitātes atjaunošanas 1988.gadā.
2015.gada pirmā nodarbība bija attiecīgā mācību gada 4.nodarbība 10.janvārī, kas bija veltīta kinomākslai. Pie mums viesojās kinozinātniece Anita Uzulniece ar stāstījumu par režisoru Andreju Tarkovski, viņa filmu “Spogulis” un atziņu, ka kino radīšana ir morāla rīcība. Universitātes nodarbību apmeklēja 15 cilvēki.
5. nodarbībā 7. februārī, tikāmies ar mūsu novadnieci filosofijas maģistri Līgu Merginu, kura runāja par dzīvesstāstu kā pašizpratni un pašaprakstu, par sūru darbu un omulībām klausījāmies Ēriku Hānbergu, bet meteņu izjūtas sniedza folkloras kopa “Stutes”. Piedalījās 27 cilvēki
6. nodarbībā 7.martā mēs tikāmies ar režisoru un scenogrāfu Reini Suhanovu, bet ar dziesmām mūs iepriecināja Liepājas teātra aktieris Pēteris Lapiņš. Apmeklējums – 27 cilvēki.
7.nodarbība 11.aprīlī noslēdza 27.mācību gadu ar psihoterapeites Ināras Vārpas sarunu par atkarībām, bet noslēgumā klausījāmies Ulda Punkstiņa dziedājumu. Apmeklētāju skaits 19 cilvēki.
28.mācību gads iesākās 3.oktobrī ar režisores, dramaturģes un starpdisciplināru mākslas projektu autores Kristas Burānes stāstījumu par savu darbību un dokumentālās filmas “Māra” vērtējumu. Piedalījās 11 klausītāji.
28.mācību gada otrā nodarbība bija veltīta Latvijai. Pie mums viesojās vēsturnieks un Vidzemes augstskolas rektors Gatis Krūmiņš ar stāstījumu: “Mīti Latvijas 20.gs.vēsturē; vara un nauda 20.gs.20.-30 gadu Latvijā”Turpinājumā Ēriks Loks – dziesmas un noskaņa. Piedalījās 12 klausītāji.
Gada pēdējā nodarbība notika 5.. Tikāmies ar Andreja Paulāna Tautas lietišķās mākslas studijas vadītāju un Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles lektori Eviju Vasilevsku un kinozinātnieci Anitu Uzulnieci. Saruna par Latgales podniecību un Latgales dvēseli dokumentālajā kino. Apmeklētāju skaits 18.
2015.gadā septiņu Mūrmuižas Tautas Universitātes pasākumu norisei iztērēti 1558,88 EUR, kas galvenokārt sastāda lektoru pakalpojuma apmaksu.
Gundega Lapiņa