No nākamā gada paredzētas izmaiņas arī pašnodarbinātajiem

2021 PAR parnodarbPers

2021.gada valsts budžetu pavadošo likumprojektu paketē ir iekļauti vairāki likumprojekti, kas paredz izmaiņas pašnodarbinātām personām. Tās paredz grozījumi likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", grozījumi Mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) likumā un grozījumi likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu".

Personām, kas Valsts ieņēmumu dienestā (VID) reģistrējušas saimniecisko darbību un maksā iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) vispārējā kārtībā, proti maksā IIN no ieņēmumu un izdevumu starpības, ar nākamo gadu mainās IIN likme augstākajai progresivitātes pakāpei no 31,4% uz 31%.

Pilnu ziņu skatīt Finanšu ministrijas mājaslapā:

https://www.fm.gov.lv/lv/aktualitates/jaunumi/nodokli/62871-no-nakama-gada-paredzetas-izmainas-pasnodarbinatajiem.     

Informācijas sagatavotājs:

Latvijas Republikas Finanšu ministrija Komunikācijas departamenta direktors

Aleksis Jarockis (tālr. 67083850; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)