SVARĪGI LAUKSAIMNIEKIEM: Valsts darba inspekcija no 4. septembra uzsāk pastiprinātas lauksaimniecības uzņēmumu pārbaudes!

1 macibu centrs buts 602x358

Jau no pirmdienas – 4. septembra Valsts darba inspekcija (VDI) uzsāks pārbaudes augkopības un lopkopības nozares uzņēmumos par darba aizsardzības normatīvo aktu prasību ievērošanu. Tās laikā plānots pārbaudīt uzņēmumus visā Latvijā. 

 Šī aktivitāte saistīta ar augkopības un lopkopības nozarē jau kopš 2012. gada novērojamo reģistrēto nelaimes gadījumu darbā pieaugumu un, diemžēl, katru gadu lauksaimniecības nozarē notiek arī letāli nelaimes gadījumi.

      Aicinām lauksaimniecības nozarēs iesaistītos – uzņēmējus, atbildīgās personas, darbiniekus, pievērst uzmanību reglamentētajām apmācībām, kuras ir obligātas nozarē strādājošajiem. Specializēto zināšanu apguve darba aizsardzībā lauksaimniecības jomā, ugunsdrošības, pirmās palīdzības un citu ar darba drošību saistītu kursu apgūšana samazina nelaimes gadījumu risku. Arī darbs ar dažādu aprīkojumu un nestandarta darba apstākļos prasa specifiskas zināšanas, prasmes un to apliecinājumu – piemēram, darbs ar autokrāvējiem un elektrokrāvējiem, celtņiem, apkures un spiedieniekārtām, darbs augstumā, darbs ar augu aizsardzības līdzekļiem, higiēnas prasības u.c.

                Rūpējieties par savu darbinieku drošību un nozares reputāciju! Esiet sagatavots pārbaudēm, strādājot droši un atbilstoši noteiktajām prasībām!

               Vērsieties tuvākajā mācību centrs “BUTS” filiālē, lai rastu savam uzņēmumam vai saimniecībai piemērotāko mācību risinājumu.

Mācību centra “BUTS” piedāvātās reglamentētās apmācības:

 • Darba aizsardzība pamatlīmeņa un specializēto zināšanu apguve darba aizsardzības jomā un uzticības persona
 • Ugunsdrošība (160 un 20 stundas)
 • Atbildīgie speciālisti (par katliekārtām, par kravas celtņiem u.c.)
 • Darbs augstumā, augstkāpēja darbs
 • Elektrodrošība (A, B, Bz, C, Cz drošības grupa)
 • Autokrāvēja un elektrokrāvēja vadītājs
 • Krūmgrieža,  motorzāģa operators
 • Katliekārtu operators, spiedieniekārtu operators
 • Minimālās higiēnas prasības pārtikas  uzņēmumos
 • Paškontroles sistēmas (HACCP) izveides pamatprincipi pārtikas aprites uzņēmumos. Profesionālā  higiēna
 • Dezinfektora  apmācību programma
 • Augu aizsardzības līdzekļu lietošanas kursi lauksaimniekiem
 • Stropētājs
 • Celtņu operators

Mācību centrs “BUTS”Valmieras filiāle -  www.buts.lv

 (tālr.: 25600844, 64222366; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)