Vidzemes stāsti 2017

VIDZEME Svinigais pasakums 2017 logo Ugis Raibacis photo 7

Vidzemes plānošanas reģions (VPR) ir aizsācis tradīciju – meklēt radošus, aktīvus un uzņēmīgus vidzemniekus un veidot par viņiem stāstus – Vidzemes veiksmes stāstus. No Beverīnas novada tika pieteikts SIA “Cosybed” un tā stāsts tika iekļauts VPR izdevumā “Vidzemes stāsti 2017” Vairāk par mūsu novada uzņēmumu var izlasīt sagatavotajā stāstā.

Beverīnas stāsts, SIA “Cosybed”, (eksportspēja)

Beverīnas novadā kaut kur starp kokiem, mājām un pakalniem paslēpusies Beverīnas pils, tās trīs gadsimtus ilgušais meklējumu stāsts zināms daudziem. Vēsturnieki, arheologi un pētnieki šķetinājuši daudzus pavedienus par pazudušo un joprojām neatrasto Beverīnas pils likteni.

Savukārt stāsts par Beverīnas novada Mūrmuižā esošo uzņēmumu SIA “Cosybed” Latvijā nav tik plaši zināms. Uzņēmuma galvenais investors un īpašnieks ir Peters Gairs, kas Anglijā nodarbojas ar gultas matraču ražošanu. Iepazīstot latviešu radīto pirmo gultas modeli, viņš saskatījis iespēju veiksmīgām investīcijām un sadarbībai, lai saražotajiem matračiem izgatavotu arī atbilstošas gultas. Tā uzsākta sadarbība, kas turpinās jau 12 gadus.

Uzņēmuma ražotās gultas galvenokārt nonāk Anglijas mājokļos un viesnīcās, nedaudz arī Francijā, Portugālē un citviet Eiropā. Uzņēmuma sortimentā ir vairāk kā 50 veidu gultas, taču tās visas vieno pāris svarīgas lietas. Pirmkārt, gultas galvenokārt ir Anglijas tirgū pieprasītajā baltajā krāsā. Otrkārt, tās ir ļoti viegli saliekamas. Ja Anglijā namamāte spēj salikt gultu 20 minūtēs, uz gultas detaļām nesavainojoties un neko nesaplēšot, tad tā ir laba gulta. SIA “Cosybed” ar gandarījumu norāda: “Izskatās, ka mūsu gultas ir labas, jo klientiem tās vajag vēl un vēl. Strādājam ar 100% jaudu un ar to tāpat ir par maz, jo pircējs pieprasa vairāk kā spējam saražot.”

Uzņēmums šobrīd nodarbina vairāk kā 80 darbiniekus, liela daļa no tiem uzņēmumā strādā ilgstoši. Un šādi darbinieki ir svarīga uzņēmuma panākumu atslēga. Uzņēmuma valdes loceklis Raitis Kalniņš uzsver: “Lai kā arī šo 12 gadu laikā pašiem būtu gājis, algu samaksu neesam nokavējuši, jo cilvēkus nevar pievilt – darbinieki Tev uzticas.”

Jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem Raitis iesaka nešaubīties. Ja ir idejas un mērķis, kā arī, ja aprēķini lielos vilcienos ir ar pozitīvu bilanci, tad ir vienkārši jāstrādā! Jo vienmēr interesantāk būs strādāt savā, nevis citu labā.

VIDZEMES PLĀNOŠANAS REĢIONA IZDEVUMS - VISI ''VEIKSMES STĀSTI 2017''

VIDEO PAR SIA "COSYBED"

Kontakti: SIA “Cosybed”, “Būtes 1”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Beverīnas novads

Tālr. 64228178; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)

Fotogrāfijas autors: Uģis Raibacis

Informāciju no avota sagatavoja: sabiedrisko attiecību speciāliste Marija Melngārša