Noslēgusies akcija "Atklājējs"

Atklajejs foto

16.novembrī noslēdzās Valmieras TIC un apkārtējo novadu kopā radītā tūrisma akcija “Atklājējs”. No 2019. gada 20. jūlija līdz 31. oktobrim katram, kurš vēlējās bija iespēja piedalīties šajā aktivitātē. Ja izdevās sameklēt 10 no 20 mērķiem, kuri atradās dažādās Valmieras, Burtnieku novada, Beverīnas novada un Kocēnu novada vietās, tad iesniedzot aizpildītos bukletus pēc norādītās adreses, ieguva tiesības piedalīties izlozē, kuras galvenā balva bija tūristu klases velosipēds, kā arī dažādas balvas no katra novada un pārsteiguma balva par atbildi uz papildus jautājumu. Kopējo balvu fondu mūsu novads papildināja ar “R-Chocolate”, “Granberry” veltēm un dāvanu karti “Līga Nature SPA”.

Meklējamie mērķi Beverīnas novadā bija kādreizējās Sapas dzirnavas, kuras, 1962. gadā negaisa laikā, ūdens plūsmai pārraujot dzirnavu dambi, tika aizskalotas uz Gauju. Nākamais ir senais muižas krogs “Zelta Auns” Trikātā, kas mūsdienās ir veikalu tīkla “TOP” un R’Chocolate mājvieta, Brenguļu spēkstacijas un tagad arī alus darītavas ēkas, Trikātas baznīca un pirmā dzelzsceļa stacija Jaunbrenguļos 1918. gadā.

Par to, ka “Atklājējs” vārda vistiešākajā nozīmē bija atklājums daudziem, liecina apstāklis, ka gandrīz 90% no visiem tūrisma akcijas dalībniekiem, kā paši atzinās, pirmo reizi bija Trikātā un pirmo reizi apciemoja mūsu šokolādes ražotni, kur arī uzzināja, ka dažviet veikalos redzētie un baudītie šokolādes gardumi, nāk no Trikātas.

Prieks, ka akcijā piedalījās daudz ģimeņu. Cik jauki ir tie mirkļi ko pavadām kopā ar ģimeni! Nevis katrs atsevišķi pieplakuši savu tālruņu ekrāniem, bet kopīgi lūkojot atrast vietas, kopīgi apceļojot novadus, kopīgi dodoties pie mērķiem, kopīgi baudot dabas ainas, kopīgi priecājoties par kopīgi atrisinātajiem uzdevumiem. Šī akcija piedevām bija arī izzinoša, jo deva iespēju mūsdienu vietās skatīt senatnes atspulgus gan bildēs, gan nelielos aprakstos.

Un tā, 16. novembrī novadu pārstāvji izlozēja balvas. Skaistais velosipēds – savas mājas atrada Valmierā.

Foto un teksts:

Tūrisma speciāliste Ilze Dauvarte