Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzeja gadatirgū tika pārstāvēta arī Beverīna


Beverina brivdabastirgus 1jun2019 turismafoto

Jau 49. reizi Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā jūnija pirmajā sestdienā un svētdienā notika Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu GADATIRGUS. Kā zināms šis notikums pulcē ne vien audējus, podniekus, rotkaļus un citus amatniekus, bet arī dejotājus, dziedātājus un muzikantus. Un kur nu bez sklanda raušiem un citiem tautas un ikdienišķākiem vēdera priekiem!

Beverīnas novads tajā piedalījās ar informācijas sniegšanu par novadā notiekošo, apskatāmo, izbaudāmo un nopērkamo. Mēs, kopā ar Kocēnu un Burtnieku novadiem, apvienotajā Valmieras tūrisma  informācijas centra teltī divu dienu garumā visiem apmeklētājiem nenogurstoši vēstījām par savu un blakus novadu dāsno piedāvājumu.

Labs draugs un uzmanības piesaistītājs bija lielais pūkainais angoras trusis no Dikļiem, kura saimniece, turpat blakus savam mīlulim, vērpa mīkstu trušvilnas pavedienu cimdiem. Celaiņu audēja Inga Guduševa meistaroja skaistu jostu un koklētāja Guna Medne, no Valmieras muzeja, visus priecēja ar maigajām kokles skaņām, kuras mēs laiku pa laikam papildinājām ar dziesmu.

Lielu uzmanību izpelnījās Beverīnas novada koka skulptūru parka puzzle ar Latvijas kartes attēlu. To ne vienmēr izdevās salikt pat mammām un tētiem. Tāpat spēle “Labirints” visu laiku tika grozīta un cilāta, lai aizripinātu mazo lodīti līdz izejai.

Gardēžu uzmanību izpelnījās “Granberry” cidoniju sukādes. Un neskaitāmi apmeklētāju jautājumi par iespējam interesanti pavadīt laiku Beverīnas novadā. Tā kā interesentu vidū bija ne vien tautieši, bet arī tūristi un žurnālisti no Japānas, Ķīnas, Vācijas, Zviedrijas, Igaunijas un daudzām citām valstīm, tad jādomā, ka viņu ceļš vedīs arī pie mums. Gaidīsim visus ciemos!

Informāciju sagatavoja:

Beverīnas novada pašvaldības tūrisma speciāliste Ilze Dauvarte