Ekskursija “Uz visām četrām debess pusēm”

EkskursijaTrikataspag 7okt2018

Trikātas pagasts ir ar bagātu un interesantu vēsturi. Tajā atrodas daudz dabas, vēstures un kultūras pieminekļu. Vairākas vietas ir teiksmām un nostāstiem apvītas, kā, piemēram, Jēņu kalns, Atpiļi, pilskalns u.c. vietas. Pēdējos gados Trikātas pagastā sāk dzīvot arvien jauni iedzīvotāji, jaunas ģimenes. Senču mājās atgriežas arī piederīgie. Ekskursijas laikā Trikātas pagasta iedzīvotājiem būs iespēja iepazīt nezināmo un noslēpumaino Trikātu.

Ekskursijā plānots maršruts četros virzienos:

  • Austrumi (pilskalns, zemais tiltiņš, Lipškalna muiža, Trikātas pamatskola, skolas muzejs, Barīsa krogs, Libirti, Krievu/Ozolu skola, Ozolu grantskarjera, Tiepeles muiža);
  • Dienvidi (Zviedru saliņa, Smilšakmens iezis, Baznīca, kapenes, mācītājmuiža, senais Lubu pagasts, Jēņa kalns, Draudzes skola, Dutka, Ķikuti-Vēžnieki-Kaupi);
  • Ziemeļi (Atpiļi, kaponieri Strenču mežā, vecais Strenču ceļš, 1905. gada revolucionāru piemiņas vieta);
  • Rietumi (Vecais pagasta nams, kapsēta, kapliča, dzirnavas, HES, Abulskola un Kārlis Skalbe).

Svarīga ekskursijas sastāvdaļa ir kopīgs pikniks atpūtas vietā – šoreiz Trikātas pilskalnā pie ugunskura. Pārvietošanās veids – personīgās automašīnas, piesaistot arī Beverīnas novada pašvaldības transportu (16 vietīgo busiņu).

Ekskursija notiks 7.oktobrī no plkst. 10:00 līdz 16:00, ko vadīs Trikātas pagasta novadpētniece un gide Inga Boškina. Ekskursijas dienā tikšanās pie saieta nama “Depo”. Vēlams pieteikties iepriekš pa tālr. 26519219 (Inga). Dalība pasākumā – bez maksas!

Informāciju sagatavoja:

Trikātas pagasta novadpētniece Inga Boškina