Trikātā notika izrāde bērniem “Pelīte Melīte”

P1317522

2017. gada 6. aprīlī, svinīgā līgumu parakstīšanas ceremonijā, tika apstiprināti pieci no divdesmit, Valmieras novda fonda izsludinātajā konkursā “Sev tev, novadam” kultūras, projekti. Viens no komisijas un ziedotāju atzinību ieguvušajiem projektiem bija Trikātas kultūras biedrības “Pamati” projekts iestudēt H. Paukša lugu “Pelīte Melīte” Trikātas amatieru teātrī “TATs”. 31. janvārī notika pirmizrāde.

Jau pirms vieniem Trikātas kultūras namu piepildīja bērnu satrauktās balsis. Bija atbraukuši pirmo klašu skolēni no Valmieras Pārgaujas pamatskolas, Strenču bērnudārza “Minkāns” vecakā grupiņa un, protams, arī paši mazie trikātieši. Pie ieejas duvīm jau stāvēja rinda, jo katrs vēlējās nodot savu zīmējumu, kas kalpoja par ieejas biļeti. Skatītāju zāle strauji pildījās ar mazajiem skatītājiem un viņu lielajiem pavadītājiem. Un tad nodzisa gaismas. Mūzikai skanot, lēni vērās priekškars un brīnums bija sācies. Cēliena noslēgumā, priekškaram aizveroties, bija dzirdamas bērnu balsis ar lūgumu nevērt ciet, jo ļoti gribejās skatīties vēl.

Starpbrīdī visi tika aicināti apskatīt savu zīmējumu izstādi. To čakli rūķi, pirmā cēliena laikā, aši sakārtoja kultūras nama mazajā zālē. Tāpat rūķi bija gādājuši par pīrāgiem un limonādi. Otrais cēliens, ne mazāk spraigs kā pirmais, paskrēja ātri. Un beigās arī bērni zālē pievienojās rūķu, kaķa, peles un burvja dziesmai par draugiem un prieku, kas nāk roku rokā ar draudzību. Par lielu prieku bērniem lugas tēli bija ar mieru uztaisīt lielo kopbildi.

Izrādes režisore, mūzikas un dziesmas autore Ilze Dauvarte stāsta, ka veidojusi šo iestudējumu domajot par ģimeni. Mūsdienās, kad mammas un tēti ir tik aizņemti un bieži nespēj atrast laiku sarunām, nodarbībām un atpūtai kopā ar savām atvasēm, ļoti būtiski ir kaut šādi mazi mirkļi, kuros vecāki varētu izbaudīt brīdi kopā ar bērniem bez datoriem, telefoniem un intereneta.

Izrādē darbojās aktieri Baiba Meļķe, Dzintra Blaua, Edīte Leitlande, Guntars Purgalis un Ilze Ciguze. Mūzikas aranžējums Lauris Rozenbaks, skaņas un gaismu meistars Ando Krūze. Ir paredzēts, ka izrādi spēlēs vēl, bet uz vietas – Trikātā, lai dotu vecākiem iespēju jaukam mirklim kopā ar saviem bērniem. Nākamā izrāde Lieldienu svētdienā – 1. aprīlī pēc Lieldienu aktivitātēm parkā.

Fotogrāfijas no izrādes - http://www.beverinasnovads.lv/index.php/foto-galerijas/1828-fotografijas-no-trikatas-amatierteatra-tats-izrade-berniem-pelite-melite

Trikātas amatierteātra “TATS” vadītāja Ilze Dauvarte