Mūsu novada iedzīvotāju projekts – labākais Vidzemē!

NOSLEGUMA PASAKUMS foto

Sestdien, 18. martā, Līvānos notika kustības “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” noslēguma pasākums, uz kuru pulcējās “Sabiedrība ar dvēseli” dalībnieki no visas Latvijas. Pasākumu atklāja Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis. Savā runā viņš uzsvēra, cik nozīmīgs ir katrs mazais darbiņš, ko veicam paši savas un savu līdzcilvēku dzīves vides uzlabošanai, jo tieši šie mazie darbi, salikti kopā, veido mūsu valsti un mūs pašus. Ikvienam vispirms ir jāpadomā, ko viņš var dot savai zemei un savai kopienai un jācenšas šīs idejas īstenot.

“Sabiedrība ar dvēseli” ir lielisks pierādījums tam, ka labs piemērs aizrauj. Katru gadu pieaug kustībā iesaistījušos pašvaldību skaits. Patlaban vadībā ir tieši Vidzemes reģions, no kura profesionālajai apvienībai “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” pievienojušās 17 pašvaldības, bet aktīvi darbojas 11 pašvaldības. 2016. gadā šajās pašvaldībās kopā īstenoti vairāk nekā 70 projekti.

          Pasākuma laikā žūrija izvērtēja no katra Latvijas plānošanas reģiona trīs apbalvošanai izvirzītos labākos projektus, kā arī noteica projektu - nacionālo uzvarētāju.

           Mums ir patiešām liels prieks, ka 1. vietu Vidzemes reģionā ieguva mūsu novadā īstenotais projekts “Atpazīsim kokus skolas teritorijā”, kuru īstenoja Trikātas pamatskolas Ekoskolas padomes bērni un skolotājas.

Šī projekta ietvaros tika apzināti skolas parkā augošie koki un krūmi, mājturības stundās zēni izgatavoja nosaukumu plāksnītes, kuras pēc tam izvietoja parkā pie attiecīgajiem augiem. Otra projekta aktivitāte bija burtu spēles izgatavošana. Burtu spēlē ietilpst 200 burtu “kartiņas”, no kurām var salikt koku un krūmu nosaukumus. Kartiņu koka sagataves izgatavoja amatnieks J. Brencis, savukārt bērni paši tās krāsoja, līmēja un lakoja, lai tās būtu ūdensizturīgas, tāpēc šo spēli var droši spēlēt arī ārā.

Prezentējot savu projektu noslēguma pasākumā, Ekoskolas padomes pārstāvji aicināja brīvprātīgos izmēģināt augu nosaukumu salikšanu, kas izrādījās, nebija nemaz tik vienkārši. Spēle izraisīja lielu interesi gan konkursa žūrijā, gan pasākuma dalībniekos.

Par visas Latvijas uzvarētāju šogad tika atzīts projekts “Bērnu rotaļu laukums pie Plaužu ezera”, kuru Ogres novadā īstenojusi biedrība “Plaužezeram”.

 Projektu vadības speciāliste Linda Krūmiņa