Sabiedrība ar dvēseli – iedzīvotāji veido savu vidi


SDL

16.martā Madlienas kultūras centrā notika 2018. gada konkursa ,,Sabiedrība ar dvēseli – iedzīvotāji veido savu vidi’’ noslēguma pasākums. Konkurss Latvijā norisinājies jau trīspadsmito reizi. Kopā projekti tika īstenoti 41 novadā un 2 pilsētās, iesniegti tika 839 un no tiem realizēti 582 projekti. Vidzemes plānošanas reģionā tika izcelti trīs novadi – Burtnieku, Smiltenes un Beverīnas novads.

Burtnieku novadā par labāko projektu atzīts ‘’Valmiermuižas jātnieku skolas’’ bērnu un jauniešu aktīvās un izzinošās atpūtas vietas pilnveidošana Valmiermužā. Smiltenes novadā projekts ‘’II Tautas mūzikas festivāls Madaras 2018’’. Savukārt, Beverīnas novada projektu konkursā ‘’Veidojam vidi ap mums Beverīnas novadā’’ labākais bija ,,Montesori materiālu iegāde un izgatavošana Trikātas pamatskolas pirmsskolas izglītības iestādei’’, ko realizēja Trikātas pamatskolas pirmsskolas izglītības iestādes bērnu vecāki.

Projekts ir ilgtspējīgs, Trikātas pirmsskolas izglītības iestāde ieguva 55 dažādas izglītojošas un attīstošas aktivitātes, kas mazajiem bērnudārza audzēkņiem palīdzēs iegūt un attīstīt jaunas prasmes. Pedagogu ieguvums šajā projektā ir padziļinātas zināšanas par Montesori pedagoģijas metodi. Vecāki atzina, ka veidot attīstošās aktivitātes un materiālus bērnudārzam bija interesanti, aizraujoši un izglītojoši. Pirmsskolas izglītības iestādes vecāku projekts ieguva godpilno 3. vietu Vidzemes reģionā un nelielu naudas balvu, kas dos iespēju vēl papildināt Montesori pedagoģijas metodes aktivitāšu un materiālu klāstu.

Projektu konkursā ‘’Veidojam vidi ap mums Beverīnas novadā’’ 2018. gadā tika iesniegti 11 projektu pieteikumi, no kuriem atbalstīti un īstenoti tika 10  projekti. Projektu mērķi bija dažādi, tomēr visi izdarītie darbi un jaunievedumi novadā tika atzīti par svarīgiem un kopējo sabiedrības dzīvi uzlabojošiem.

   Jebkuram Beverīnas novada iedzīvotājam ir iespēja piedalīties ar savu ideju projektu konkursā ‘’Veidojam vidi ap mums Beverīnas novadā’’ arī šogad, iesniedzot savu pieteikumu līdz 30. aprīlim, un kopā veidot savu novadu skaistāku, sakoptāku un labāku.

SDL 16marts 1foto SDL 16marts 2foto SDL 16marts 3foto

Fotogrāfijas no Beverīnas novada pašvaldības 2019.gada marta fotoarhīvs

Informāciju sagatavoja: Projektu vadības speciāliste Linda Krūmiņa