Savu novadu padarot arvien labāku - noslēdzies projekts "Veidojam vidi ap mums Beverīnas novadā"!

veidojam vidi nosledzies2018

Jau vairākus gadus aktīvie beverīnieši ņem dalību projektā “Veidosim vidi ap mums Beverīnas novadā” un dara savu novadu skaistāku, sakoptāku un labāku. Arī šis gads nebija izņēmums un gan biedrības, gan arī nereģistrētas iedzīvotāju grupas iesaistījās novada pilnveidošanā. Izdarītie darbi dažādi – labiekārtoti piebraucamie ceļi, izremontēta dzīvojamās kāpņu telpa, izveidoti un labiekārtoti sporta laukumi, radītas un iepirktas attīstošās aktivitātes bērniem, turpinājās pagājušā gada iesāktā ūdens tūrisma labiekārtošana, kā arī izveidotas divas sausās tualetes. Visi izdarītie darbi un jaunievedumi novadā tika atzīti par svarīgiem un kopējās sabiedrības dzīvi uzlabojošiem.

Pēc pabeigtiem darbiem un nodotām darbu atskaitēm, š.g. 11. decembrī projekta “Veidosim vidi ap mums Beverīnas novadā” noslēguma pasākumā projekta dalībnieki prezentēja savus projektus, stāstot par sākotnējām iecerēm un papildinājumiem, kas nākuši projektu tapšanas gaitā, par nākotnes plāniem un vēlmēm. Pēc visām prezentācijām Beverīnas novads pašvaldība teica “Paldies” visiem projekta dalībniekiem pasniedzot pateicības rakstus par dalību projektā un ieguldījumu novada attīstībā, kā arī tika izvirzīts labākais no labākajiem un tas bija “Montesori materiālu iegāde un izgatavošana Trikātas pamatskolas pirmsskolas izglītības iestādei”, ko realizēja Trikātas pamatskolas pirmsskolas izglītības iestādes vecāki. Konkrētā projekta galvenie ieguvumi ir vecāku iesaiste bērna izglītošanas procesā, 55 dažādas izglītojošas un attīstošas aktivitātes un jau PII mazajiem audzēkņiem ir iegūtas jaunas prasmes, kuras aktīvi demonstrē mājās, pedagogu ieguvums ir padziļinātas zināšanas par Montesori pedagoģijas metodi.

Šis projekts tika arī prezentēts š.g. 12. decembrī “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” Vidzemes reģionālajā sapulcē un Beverīnas novada Trikātas pamatskolas pirmsskolas izglītības iestādes vecāku projekts arī tika atzīts par labāko un žūrija izvirzīja uz “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” noslēguma pasākumu, kur projekts tiks vērtēts jau Valsts līmenī un cīnīsies par labākā realizētā projekta titulu starp visiem valsī realizētajiem projektiem. 

Tiekamies atkal nākamgad un  “Veidosim vidi ap mums Beverīnas novadā”!

Fotogrāfiju autors: Mārcis Āķis

Informācija sagatavoja: Projekta koordinatore Barbara Āķe