Pavasarī varēs iemēģināt jauno velotrasi


VELOPARKS fotoBeverīnas novada pašvaldība

VELOPARKA TRASES IZVEIDOŠANA BEVERĪNAS NOVADĀ

Nr. 18-09-AL12-A019.2202-000006

Vēloties nodrošināt novada iedzīvotājiem kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanas infrastruktūru, kas veicina veselīgu dzīvesveidu un fiziskas aktivitātes svaigā gaisā, Beverīnas novada pašvaldība ar Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākuma „Atbalsts LEADER vietējai attīstībai (sabiedrības virzīta vietējā attīstība)” apakšpasākuma „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros piešķirto atbalstu izbūvējusi īpašu asfalta velotrasi, kas priecēs ne tikai velomīļus, bet arī kāju spēka virzīta jebkura cita veida braucamrīku cienītājus.

Trase ir unikāls veidojums, un lai gan tuvākajā apkārtnē tāda pieejama arī Cēsīs, pavisam Latvijā ir tikai piecas šādas aktīvās atpūtas būves. Būvdarbus veica SIA “We Build Parks”, kas specializējusies tieši šāda veida veloparku izveidē.

Patlaban jauno trasi klāj sniegs un ledus, tāpat arī vēl nepieciešams pabeigt dažus darbus, ko nebija iespējams veikt sniega apstākļos. Taču iestājoties siltajam laikam, trase būs atvērta visiem braukt gribētājiem.

Video par to, kā tapa velotrase Mūrmuižā - https://www.youtube.com/watch?v=He_cSt7Z8_o&t=1s

Fotogrāfijas autore: Marija Melngārša

Informāciju sagatavoja: Projekta vadītāja Linda Krūmiņa

 veloparka logo

Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams EK tīmekļa vietnē