Sociālā dienesta informācija

Sociālais dienests turpina sniegt iedzīvotājiem sociālo palīdzību un atbalsta pasākumus, ievērojot sociālo distancēšanos – maksimāli ierobežojot fizisku saskarsmi ar klientiem. Īpašas nepieciešamības gadījumā lūdzam iepriekš sazināties ar sociāliem darbiniekiem par klātienes tikšanos sociālā dienestā vai personas dzīvesvietā.

Aicinām sazināties zvanot, rakstot e-pastus vai atstājot iesniegumus kastītēs, kas izvietotas pagasta centros pie pašvaldības administratīvām ēkām.

Ginta Pikšēna

sociālā dienesta vadītāja

26118898

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Inga Čama

sociālā darbiniece

26494361

64729243

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Austra Blīgzna-Vīķe

sociālā darbiniece

29465873

64233421

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Olita Pārupe

sociālā darbiniece ģimenēm ar bērniem

25744214

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Dienesta kopējā e-pasta adrese

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Dienests turpina pieņemt un izskatīt iesniegumus par trūcīga un maznodrošināta statusa noteikšanu, garantētā minimālā ienākuma līmeņa nodrošināšanu un daļēju medicīnisko izdevumu pabalstu piešķiršanu – slimnīcas, zobu protezēšanas, optisko briļļu un ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču (valsts kompensējamo) izdevumiem. Iesniegumus par dzīvokļa pabalsta piešķiršanu, sociālās dienests pieņems izskatīšanai ne ātrāk kā no 18.05.2020.

Informējam, ka ir iespēja saņemt siltas pusdienas Beverīnas novada pašvaldības teritorijā dzīvesvietu deklarējušiem 1.-4.klases skolēniem no trūcīgām, maznodrošinātām vai daudzbērnu ģimenēm.

Lai nokārtotu trūcīgas ģimenes vai maznodrošinātas ģimenes statusu, aicinām sazināties ar sociālā dienesta darbiniekiem.

2020.gada 20. martā pieņemtie grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā paredz, ka izsniegtās trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes (personas) izziņas derīguma termiņš (tiem kam statuss beidzas ārkārtējās situācijas laikā) ir uzskatāms par pagarinātu līdz 2020.gada 31.maijam.

Ja persona ir atzīta par trūcīgu, tad tai ir tiesības turpināt saņemt atvieglojumus veselības aprūpes sistēmā – saņemot valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus nav jāmaksā pacienta iemaksa. Saņemot valsts kompensējamos medikamentus līgumaptiekās personas tiek atbrīvotas no valsts nekompensētās daļas samaksas un maksas par recepti 0,71 euro.

Personām, kuras atzītas par trūcīgām vai maznodrošinātām ir tiesības saņemt nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu; valsts nodrošināto juridisko palīdzību un elektroenerģijas pakalpojumu par samazinātu cenu.

Personām, kuras atzītas par trūcīgām vai maznodrošinātām ar ienākumiem līdz 242.00 euro uz vienu cilvēku mēnesī, ir iespēja saņemt Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalstu – pārtikas preču, pirmās nepieciešamības higiēnas un saimniecības preču komplektus. Šos komplektus ir iespēja saņemt arī krīzes situācijā nonākušām personām.

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju īpaši aicinām iedzīvotājus informēt sociālo dienestu:

  • ja jūsu rīcībā ir informācija, ka kāda persona vai ģimene ir palikusi bez iztikas līdzekļiem vai iespējām iegādāties pārtiku, pirmās nepieciešamības preces vai medikamentus;
  • ja jūsu rīcībā ir nonākusi informācija par vienatnē dzīvojošiem senioriem, kuriem nepieciešam palīdzība pārtikas, medikamentu piegādei dzīvesvietā vai palīdzība aprūpes nodrošināšanai;
  • ja nonākat krīzes situācijā, kad vairs paši saviem spēkiem netiekat galā ar situāciju un ir grūtības rasts risinājumus;
  • ja ir nepieciešama palīdzība pašizolācijas organizēšanai.

Aicinām būt atbildīgiem gan pret apkārtējiem, gan pret sevi un saviem ģimenes locekļiem, jo īpaši bērniem un vecākiem. Lūdzam ievērot atbildīgo dienestu izteiktās rekomendācijas un sekot līdzi informācijai par COVID-19 izplatības ierobežošanai veicamajiem pasākumiem. Lai nesatrauktu līdzcilvēkus un neradītu nevajadzīgu paniku, aicinām izmantot uzticamus informācijas ieguves avotus:

  • Slimības profilakses un kontroles centra mājas lapu www.spkc.gov.lv
  • zvaniet pa tālruni 67387661, ja vēlaties uzdot jautājumu vai iegūt informāciju par COVID-19.

Ārkārtas stāvoklis ietekmē ikvienu no mums – pārmaiņas ikdienas ritmā, satraukums, apjukums, bailes vai dusmas. Ne visas dzīves norises ir iespējams ieplānot un kontrolēt. Grūtā brīdī var palīdzēt saruna ar līdzcilvēkiem, kuriem uzticieties. Ja Jūs pārņem pārmērīga satraukums par notiekošo, ir iespēja saņemt emocionālo atbalstu, zvanot uz diennakts krīzes tālruni 67222922 vai 27722292.

Lai visiem veselība!

Informāciju sagatavoja:

Sociālā dienesta vadītāja Ginta Pikšēna