Par “Sarkano Krustu” Mūrmuižā

Mīļie beverīnieši, gads ir tikko sācies, tādēļ sākšu ar laimes un labas veselības vēlējumu jums visiem. Tālāk gribu pastāstīt par mums, labdarības organizāciju, kas savu darbu sāka pirms divdesmit gadiem. Kad Valmieras slimnīca noorganizēja Sarkanā Krusta biedrību, mēs Kauguros kļuvām par tās biedriem. Man šī biedra karte ir izdota 2001.gadā, izdevējs – Latvijas Sarkanā Krusta Valmieras rajona komiteja.

Kauguru pagasts mūs atbalstīja un ierādīja telpas Sarkanā Krusta darbībai. Sadarbība ar Valmieru bija regulāra. Mēs iesaistījām vairāk biedru, vācām biedru naudu un ziedojumus, pretī saņēmām lietotus apģērbus un apavus. Šī sadarbība turpinājās aptuveni sešus gadus, tad tika pārtraukta. Mums, trīs kundzītēm – Zaigai Muižniecei, Inārai Egītei un Ligitai Bīravai, nācās meklēt jaunu sadarbības partneri. Par to kļuva Valmieras Vasarssvētku draudze. Atšķirība tikai tāda, ka ziedojumi nonāca draudzei, bet mēs saņēmām lietoto apģērbu. Reizēm, ar pašvaldības palīdzību, saziedoto apģērbu vedām trūcīgām ģimenēm uz mājām. Arī pašvaldība saņēma ziedojumus no saviem sadarbības partneriem. Tā kopā sanāca tik daudz lietotu apģērbu un apavu, ka vajadzēja izmantot Mūrmuižas “Pagastmājas” zāli vairākas dienas. Ar laiku cilvēki sāka kļūt bagātāki – ne tikai saņēma, bet arī paši ziedoja. Ziedojumu skaits kļuva tik liels, ka atteicāmies no draudzes palīdzības.

Šobrīd darbojamies vienu reizi nedēļā, trešdienās no plkst. 09:00 līdz 12:00, bet lai saņemtu ziedojumus, dažreiz tur esam arī agrāk. Apģērbu mums ziedo pat no Valmieras un apkārtējiem ciemiem. Reizēm pie mūsu durvīm ir nolikti ziedojumu maisi, zinot, ka mēs tos paņemsim arī citās dienās. Ja mums piezvana, aiziesim uz Sarkanā Krusta telpām arī citās dienās. Kontakti saziņai ar mums:

Zaiga Muižniece – 26658437

Ināra Egīte – 28622623

Ligita Bīrava – 25607069

Mēs sākām strādāt, kad bijām tikai viens pagasts – Kauguri, bet tagad esam Beverīnas novads. Laipni lūdzam apmeklēt mūs trešdienās. Mums ir ļoti daudz bērnu drēbju (sākot no zīdaiņa vecuma). Apģērbu saņemam par brīvu. Nepieciešamības gadījumā ir iespējams arī izmērīt asinsspiedienu.

Pieņemsim arī ziedojumus, bet ne dubļainus apavus vai nemazgātus apģērbus,. Priecāsimies tikties ar visiem Beverīnas novada iedzīvotājiem.

Informāciju sagatavoja: Zaiga Muižniece, Ināra Eglīte un Ligita Bīrava