Beverīnas brīvprātīgie ugunsdzēsēji Dikļos!

BeverinasBU Diklos 15aug2020

1940.gada 6. jūnijā tika nodibināta Dikļu Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība (BUB), viena no jaunākajām tai laikā, kas vēlāk iekļauta Valmieras apriņķa, vēl vēlāk rajona Brīvprātīgo ugunsdzēsēju saimē. Nu jau četrus gadus Dikļu brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandu, kas jūnija beigās apstiprināta ar savu logo, karogu kā biedrība (atkal pašreiz jaunākā Latvijas BUB Apvienībā), vada Andris Krēsliņš. Pēc viņa iniciatīvas jau pagājušajā gadā tika nolemts rīkot biedrības 80 gadu jubileju.

Domu biedru, Kocēnu novada domes atbalstīti, svētki izvērtās par grandiozu pasākumu, 15.augustā, kuros piedalījās 13 komandas no Bērzaines, Matīšu, Dikļu, Kārķu, Vaidavas pagastu pārvaldēm, Valmieras BUB, Naukšēnu un Beverīnas novadiem.

Vispirms gājiens no Dziesmu svētku promenādes uz 80 – gades svinību vietu, Zundas pļaviņu, blakus Zundu rijai, kur notika pirmā teātra izrāde latviešu valodā, un Dikļu pils dabiskās ugunsdzēsības ūdenskrātuves, par ko īpašnieki saņēma mutisku suminājumu noslēguma runās vakarā.

Šī pasākuma ietvaros notika, protams, Valmieras apriņķa brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandu sacensības „Izvēršanās no automašīnas”, kurās startēja vīriešu, sieviešu (meiteņu) un jauktās komandas. Kopā piedalījās 90 brīvprātīgie ugunsdzēsēji no 13 komandām, kur 2 mēģinājumu rezultātā uzvarēja Dikļu vīriešu komanda, Naukšēnu sievas un Dikļu jauktā komanda.

Beverīnas brīvprātīgo ugunsdzēsēju komanda savā grupā izcīnīja ceturto vietu.

Pasākuma dienā diklēnieši piedāvāja apskatīt arī vairākas izstādes, kas saistītas ar Dikļu BUK vēsturi. Noslēgums notika Dikļu „Neikena dabas koncertzālē”, kur – dalībnieku apbalvošana, koncerts ar grupas „ESPRESSO” dalību.

Informāciju sagatavoja:

Latvijas BUB Apvienības valdes loceklis Jānis Rubīns