Jaunie ugunsdrošības speciālisti

brivpratigie ugunsdze speciMacibas Valmiera apr2018

Valmieras rajona brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība no 14.februāra līdz 28.aprīlim organizēja brīvprātīgo ugunsdzēsēju apmācību ugunsdrošībā un ugunsdzēsībā saskaņā ar Izglītības ministrijā un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā apstiprinātu 160 stundu apmācības programmu. Apmācības tika plānotas jau pērn, kad vērsāmies pie novadu vadītājiem skaidrojot apmācības svarīgumu un nepieciešamību.

Apzinoties apmācības nozīmi novada ugunsdrošības un ugunsdzēsības stiprināšanā, pašvaldības sniedza finansiālo atbalstu savu brīvprātīgo ugunsdzēsju apmācībai. Pirmo apmācības grupu veidoja Valmieras pilsētas, Naukšēnu, Kocēnu, un Beverīnas novada brīvprātīgie ugunsdzēsēji. No Beverīnas novada apmācībās piedalījās brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandas priekšnieks Sergejs Melngāršs.

Apmācības notika Valmieras tehnikumā, kurš ir atbilstoši akreditēts veik šādu apmācību, kā arī tehnikuma infrastruktūra un iekārtojums rada patīkamu atmosfēru gan apmācāmiem, gan to pedagogiem. Amācības programmā ietilpst divas sadaļas – ugunsdrošības uzraudzība un ugunsgrēku dzēšanas, glābšanas darbu taktika un tehniskais nodrošinājums.

Jaunie speciālisti veica praktisko apmācību kādā no uzņēmumiem un pašvaldības iestādēm. Tagad, saņēmuši atbilstošu apmācības diplomu, speciālisti ir tiesīgi patstāvīgi veikt ugunsdrošības instrukciju izstrādi, veikt ugunsdrošības apmācību objektā, veikt iekšējo ugunsdzēsības krānu pārbaudi ēkās, kā arī ugunsdzēsības hidrantu, ugunsdzēsības ūdens-ņemšanas vietu pārbaudi un citas ugunsdrošībai svarīgas lietas.

Mūsuprāt, svarīgākais šīs apmācības ieguvums ir tas, ka jaunie speciālisti varēs veikt kvalitatīvu apmācību ne tikai iestādēs un uzņēmumos, bet arī jauno ugunsdzēsēju pulciņos un brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandās. Grupas izlaiduma svinīgajā ceramonijā piedalījās arī viesi no Vācijas, Giterslo apgabala Dirk Holkamp, kurš ir Herzebroka-Klarholcas domes priekšsēdētāja vietnieks un Erich Peitz. Abi šie kungi uz Valmieru ieradās ar ugunsdzēsēju auto, kurš tika uzdāvināts Kocēnu novadam.

Nākamajās mācības plānojam jau šogad, kur 40 stundu apmācības programmā veiksim tieši brīvprātīgiem ugndzēsējiem, kuri piedalās ugunsgrēku un cita rakstura nelaimju seku lividācijā.

Teksta un fotogrāfijas autors:

Valmieras rajona brīvprātīgo ugunsdzēsēju priekšsēdētājs Egīls Kaužēns