Ņem vērā – ir ieviesti stingrāki pulcēšanās ierobežojumi, kas obligāti jāievēro ikvienam

2etru distance foto

Šobrīd visās publiskās vietās – iekštelpās, ārtelpās un koplietošanas telpās ir JĀIEVĒRO savstarpēja divu metru distance. NEIEVĒROJOT divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un publiskās ārtelpās DRĪKST TIKAI:

1) ne vairāk kā divas personas;
2) personas no vienas mājsaimniecības/ģimenes;
3) vecāks un to nepilngadīgie bērni gadījumos, ja tie nedzīvo vienā mājsaimniecībā;
4) personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

Tāpat ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, izņemot bēru ceremoniju noturēšanu ārtelpās, ja tiek ievērota savstarpējā divu metru distance starp personām un citi epidemioloģiskās drošības noteikumi.

Tas nozīmē, ka vairs nedrīkst rīkot privātas ballītes, dzimšanas dienas, vārda dienas vai citu nozīmīgu notikumu svinības.

Ir aizliegti jebkādi publiski pasākumi, kā arī sapulces, gājieni un piketi. Aizliegti ir arī sporta norišu darbība telpās un reliģiskās darbības, kas veicamas pulcējoties.

Neaizmirsti, ka brīvdienās un svētku dienās visos tirdzniecības centros, nodrošinot sociālās distancēšanās pasākumus, var darboties tikai pārtikas veikali, aptiekas (tai skaitā veterinārās aptiekas), optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, higiēnas un saimniecības preču veikali, būvniecības un dārzkopības preču veikali, kā arī preses tirdzniecības vietas un ķīmiskās tīrītavas.

Lai pasargātu ne tikai sevi, bet arī tuviniekus no inficēšanās riska, aicinām iepirkšanos veikt internetā, iepriekš rūpīgi saplānojot pērkamo preču daudzumu ilgākam laika posmam, tādējādi minimizējot fizisku kontaktu ar citām personām.

Informācijas avots: www.vp.gov.lv