17.novembrī tiks pasniegti Beverīnas novada pašvaldības domes apbalvojumi

ValstsSvetki 17nov2020 ml

Ir pagājuši 102 gadi kopš 18. novembrī Latvijas Nacionālā teātrī tika proklamēta Latvijas Republika. Latvijas valsts svētki ir tie, kurus vienmēr atzīmē ar svinīgiem pasākumiem visā Latvijā – katrā pilsētā un novadā.

Arī Beverīnas novadā, jau tradicionāli, 17.novembrī tiks godināti tie cilvēki, kuri devuši lielu ieguldījumu sakopjot vidi, popularizējot novada vārdu Latvijā un pasaulē, kā arī brīvprātīgi organizējot gan dažādu pasākumu aktivitātes novadā, gan veicot dažādus darbus pašvaldības rīkotajos pasākumos.

Šogad Trikātas kultūras nama zālē norisināsies Latvijas valsts svētku svinīgais pasākums, kurā tiks pasniegti Beverīnas novada pašvaldības domes apbalvojumi – balva “Beverīnas lepnums”, “Atzinības raksts” un “Pateicības raksts”.

Svinīgajā pasākumā uzstāsies vīru kopa “Vilki”, kuru pamatā ir karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Vīru kopa repertuārā būs dzirdamas dziesmas no dažādiem savāktajiem latviešu tautas mūzikas materiāliem, tomēr lielākā daļa ir I pasaules kara latviešu strēlnieku, brīvības cīnu, II pasaules kara latviešu leģionāru un nacionālo partizānu dziesmas, kas pierakstītas no šo cīņu dalībniekiem. Repertuārā ir dziesmas kuras aptver cilvēka dzīvi no šūpuļa līdz kapam, latviešu godu, gadskārtu svētku dziesmas u.t.t.

Šogad pašvaldības domes augstākais apbalvojums – balva “Beverīnas lepnums” tiks pasniegts – Laurim Rozenbakam – par aktīvu sabiedrisko darbību Beverīnas novada labā un Jurim Brencim par kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu un saglabāšanu.

“Atzinības raksts” tiks pasniegts Guntaram Purgalim, Ainai Sēnei, Guntim Smilgam, Alfrēdam Stīpiņam, Austrai Blīgznai-Vīķei, Maritai un Madarai Krecerēm no zirgaudzētavas “Trikātas Staļļi”.

“Pateicības raksts” - Dainai Boškinai, Dmitrijam Oreškinam, Mūrmuižas un Trikātas Jauniešu centriem, Imantai Zaļkalnei, Rūdolfam Veinbergam, Ingunai Kondratjevai un Ingai Boškinai.

Pasākuma sākums plkst. 19:00. Ieeja bez maksas!

Pasākuma apmeklētājus aicinām ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un ierobežojumus sakarā ar "Covid-19".

Informāciju sagatavoja:

Sabiedrisko attiecību speciāliste Marija Melngārša