Šogad “Baltijas ceļam” – 31

fotoBaltijascels31

Pirms 31 gada – 1989. gada 23. augustā aptuveni 2 miljoni cilvēku, sadevušies rokās, veidoja seši simti kilometru garu dzīvo ķēdi, kas savienoja Baltijas valstu galvaspilsētas – Tallinu, Rīgu un Viļņu. Šī demonstrācija tika sarīkota, lai pievērstu pasaules uzmanību vēsturiskajiem faktiem, no kuriem cietušas Baltijas valstis.

Baltijas ceļš notika tieši 50 gadus pēc Molotova–Ribentropa pakta parakstīšanas, kas notika 1939. gada 23. augustā, kad PSRS un Vācija sadalīja ietekmes sfēras Eiropas austrumu un ziemeļu daļā.

Arī tagadējā Beverīnas novadā ceļa posmā Valmiera-Cēsis ceļa malā, pie kādreizējām Sapas dzirnavām Miegupes krastā, ar savu klātbūtni tauta sadevās rokās.

Lielajās pilsētās cilvēku pieplūdums bija tik liels, ka izveidojās dubultas un pat trīskārtīgas rindas. No helikopteriem un lidmašīnām uzfilmētie video liecina, ka cilvēku ķēde patiesi ir bijusi nepārtraukta visā tās garumā. Visas pasaules uzmanība tika veltīta šim nekad un nekur nebijušam notikumam, kas atspoguļojās dažādu valstu presē un ziņu raidījumos.

  1. 2009. gada jūlijā tika apstiprināta akcijas Baltijas ceļš iekļaušana UNESCO "Pasaules atmiņa" dokumentālā mantojuma sarakstā.

Šodien, 23.augustā, solidarizējoties ar Baltkrieviju un notikumiem tajā, norisinās vērienīga akcija “Baltijas ceļš Brīvību Baltkrievijai” – dzīvā ķēdē no Viļņas līdz Baltkrievijas robežai, kurā piedalās tūkstošiem iedzīvotāju no visām Baltijas valstīm.

Fotogrāfija no pašvaldības fotoarhīva

Informāciju no avotiem sagatavoja:

Sabiedrisko attiecību speciāliste Marija Melngārša