Lielā talka šogad būs!

liela ideju logo

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, šogad Lielā talka tiek organizēta 16.maijā. Papildus jau esošajam Talkas moto “Mēs piederam nākotnei – Latvija pieder nākotnei!”, šim gadam Talkas vēstījums skan: “Sakop savu sētu, Tava sēta – Latvija!” Tā mērķis veicināt izpratni, ka mums jārūpējas par savu sētu un pagalmu, kas veido valsti kopumā, jo visa Latvija ir mūsu kopīgā dzīves telpa. Tādēļ šogad takas koordinatori visus aicina vairāk pievērsties savas apkārtnes sakārtošanai, ievērojot visus sociālās distancēšanās noteikumus.

Līdz ar to Lielā Talka aicina cilvēkus doties talkot šādi:

SOLO talkas: talkojiet vienatnē, pastaigājoties pa mežu vai gar jūru, sakopjot savas mājas apkārti;

DUO talkas: talkojiet divatā. Ja esat vienas mājsaimniecības pārstāvji, tad talkojiet droši kopā, ja esat draugi vai paziņas, ievērojiet vismaz divu metru distanci;

ĢIMENES talkas: talkojiet visa ģimene kopā, bet ievērojiet, ka jums jābūt vienas mājsaimniecības pārstāvjiem.

Visi talkotāji tiek aicināti atzīmēt savas talkošanas vietas interaktīvajā kartē, kuru var atrast Lielās Talkas mājas lapā https://talkas.lv/pieteikt-talku/, kurā šogad ir notikušas izmaiņas:

  • labiekārtošanas talkas var pieteikt ikviens talkotājs, neatkarīgi, vai talkošanas notiek privātajā vai publiskajā sektorā. Tās var būt talkas, kuras notiek uz privātas zemes un kurām nav vajadzīgs saskaņojums ar pašvaldību, un kurās atkritumus, ja tādi ir radušies, aizved paši rīkotāji;
  • uzkopšanas talkas ir tās, kuras notiek publiskās teritorijās un kurām ir nepieciešams pašvaldības saskaņojums, lai saņemtu bezmaksas maisus un kurās tiek nodrošināta savākto atkritumu izvešana.

Līdz ar labiekārtošanas vai uzkopšanas talkas vietas atzīmēšanu kartē, cilvēks saņems pieeju savam talkas profilam, kas ļaus dalīties ar informāciju par konkrēto talkošanas vietu sociālajos tīklos. Tas arī koordinatoriem ļaus labāk komunicēt ar talkošanas vietām, kā arī apzināt potenciālo talkotāju skaitu tajās.

Lielā talka tiks organizēta arī mūsu novadā. Ir jau saņemti talkas maisi. Tādēļ visi aicināti sakopt gan savu tuvāko apkārtni, gan arī pieteikties uzkopšanas talkā, ko koordinēs pašvaldība.

Svinēsim pavasari, sakopsim novadu, jo prieks par padarīto darbu un laimes sajūta neļaus slimībām mūs iekarot!

Lielās talkas koordinatore Beverīnas novadā -

Pašvaldības izpilddirektore Cilda Purgale