FOTO: AMANDA PAEGLE

Pārmaiņu laiks novadā

BeverinasGerbonis

Ak pavasar, ak pavasar , mums dabā visiem darba daudz. Apsveicu visus ar pavasara atnākšanu!

Jaunais gads sākās ar administratīvi teritoriālās reformas (ATR) vētru, kad tika saņemta informācija no preses, ka Saeimas ATR komisijai ir iesniegts ierosinājums par Trikātas pagasta pievienošanu Valkas novadam.

Beverīnas novada dome par šādu ierosinājumu no Valkas novada domes puses netika informēta. Paldies Trikātas pagasta iedzīvotāju iniciatīvas grupai, kas organizēja iedzīvotāju sapulci un tikšanos ar Valkas novada domes priekšsēdētāju, lai saņemtu atbildes uz daudziem jautājumiem, kā arī savāca 603 iedzīvotāju parakstus un iesniedza tos ATR komisijai pret Trikātas pagasta pievienošanu Valkas novadam. Paldies iedzīvotājiem, uzņēmējiem un lauksaimniekiem, kuri atbalstīja un piedalījās sapulcēs un protesta akcijās, kas norisinājās Trikātas pagastā un Strenču novadā. Pēc visām protesta akcijām, kas norisinājās Strenču novadā un kurās paudām savu attieksmi pret novada sadalīšanu, ATR komisija 2.lasījumā nobalsoja par novada nedalāmību. Gaidīsim 3.lasījumu pēc kura būs skaidri zināms - vai mēs būsim vienā novadā. Paldies Strenču novada, Burtnieku novada un Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājiem par atbalstu.

Sakarā ar valstī izsludināto Covid-19 pandēmiju arī mūsu novadā tika ieviestas izmaiņas iedzīvotāju ikdienas gaitās. Pašvaldība, ievērojot drošības pasākumus, lai novērstu vīrusa izplatīšanos, ierobežoja iedzīvotāju apkalpošanu klātienē. Aicinu būt atbildīgiem pret sevi un saviem tuviniekiem un ar cieņu izturēties pret tiem, kuri atrodas pašizolācijā vai karantīnā, jo mēs neviens neesam no tā pasargāti. Ja kādam ir nepieciešama palīdzība vai atbalsts, lūdzu vērsties pašvaldībā, zvanot vai rakstot! Domes priekšsēdētāja tel.nr. 25748882, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Cienījamie seniori, vēršos pie Jums ar lūgumu – paliekat mājās! Jūs ar savām zināšanām un dzīves pieredzi mums esat svarīgi!

Pašvaldības darbs turpinās arī šajā krīzes laikā, kad ir daudz nezināmā. Nezinām, kādas sekas tas atstās uz budžeta ienākumiem, tāpēc plānotie darbi tiek veikti piesardzīgi, izvērtējot, kas var pagaidīt un ko labāk veikt šobrīd. Šobrīd remontdarbi norisinās trīs mācību iestādēs. Pagastu saimniecības daļas nodarbojas ar ikdienas saimnieciskajiem darbiem. Vēlos uzslavēt zemes īpašniekus un saimniekus, kuri rūpējas par meliorācijas sistēmām, lai laukus varētu apstrādāt un sagaidīt ražu. Izglītības iestādes strādā attālināti un pirmsskolas izglītības iestādes strādā dežūras režīmā, nodrošinot bērnu pieskatīšanu strādājošiem vecākiem. Veiksmi veselību un izturību pedagogiem, vecākiem un bērniem!

Informāciju sagatavoja: Domes priekšsēdētājs Jānis Fūrmanis