Beverīnas novadā viesojās delegācija no Giterslo apriņķa (Vācijā)

DSC 0336

Saistībā ar Valmieras un Giterslo vairāk nekā 25 gadu ilgu sadraudzību no 29. augusta līdz 3.septembrim Beverīnas novadā viesojās deviņi pārstāvji no Giterslo apriņķa delegācijas. Beverīnas novada pašvaldību pārstāvēja domes priekšsēdētājs Māris Zvirbulis, domes deputāti un administrācijas darbinieki.

Ierodoties vizītē uz novadu, vācu viesi bija ieinteresēti ne tikai diskutēt par attīstību un aktualitātēm, bet arī vairāk iepazīt novadu un tā uzņēmējus.

Vizītes mērķis bija un ir veidot sadarbību starp pašvaldībām, lai veicinātu attīstību nākotnē. Vizītes laikā, 2.septembra rītā, tika apmeklēta J.Endzelīna Kauguru pamatskolas svinīgais pasākums par godu Zinību dienai, kur sanākušos uzrunāja Beverīnas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Māris Zvirbulis, novēlot jaunajā mācību gadā cītīgi mācīties. Uzrunu teica arī Giterslo apriņķa landrāts Svens Georgs Adenauera kungs, novēlot jaunajā mācību gadā skolēniem mācīties ne tikai tāpēc, ka vajag, bet lai skola sagādā prieku, jo cilvēks mācās visu mūžu.

Vizītes turpinājumā delegācija devās uz PII “Pasaciņa”. Tika apmeklētas arī mūsu uzņēmēju ražotnes novadā – vispirms apskatot SIA Cosybed, kas ražo bērnu gultas un atvilktnes eksportam uz Lielbritāniju. Šo deviņu pārstāvju vidū bija arī kokrūpnieks, ar ko iespējams nākotnē varētu izveidoties ciešāka sadarbība. Tālāk ceļš veda uz Brenguļu alus dārzu, kur mūsu viesi apskatīja uzņēmuma teritoriju un degustēja piedāvāto produkciju. Pēc alus dārza devāmies viesiem parādīt gleznaino Trikātu, kur ezera krastā atrodas 2018.gada nogalē izveidotā SPA salona LĪGA dabīgās

kosmētikas ražotne. Viesi šo atzina kā lielisku atpūtas iespēju ģimenēm ar bērniem un ciešākas sadarbības izveidošanu nākotnē.

Vizītes noslēgumā delegāciju savā viesu mājā “Mežāres” Cempos uzņēma tās saimnieks Zigurds Straubergs, kur tika turpinātas diskusijas par dažādām aktualitātēm, kā arī tika pieaicināts uzņēmējs Armands Gumbris, kurš jau sadarbojās ar Giterslo apriņķi.

Fotogrāfiju un teksta autore:

Sabiedrisko attiecību speciāliste Marija Melngārša