Būvinženierim Robertam Upmanim – 120

Būvinženieris Roberts Upmanis dzimis 1898. gada 25. septembrī (pēc vecā stila 13. septembrī) Trikātas pagasta Grotēs, tēvs lauksaimnieks Dāvis Upmanis (1864-?), māte Kristīne (1876.-?, dz. Aunīte). Robertam ir jaunāks brālis.

Roberts Upmanis 1915. gadā beidzis Longina Ausēja privāto zēnu reālskolu Cēsīs, kura darbojās no 1912. – 1919. gada pavasarim. 1915. gadā tai piešķīra pilnas reālskolas tiesības. Šajā skolā arī mācījās vēlāk pazīstamais dzejnieks Antons Bārda, rakstnieks Aleksandrs Grīns.

Tālāk Roberts Upmanis mācījies Ceļu inženieru institūtā un Konstantina kara skolā Pēterpilī. 1929. gada 16. maijā beidzis Latvijas Universitātes inženierzinātņu fakultāti kā būvinženieris.

Roberts 1921. gadā bijis arī apcietinājumā Krievijā „nepietiekamu dokumentu dēļ”.

Viņš bijis rajona inženieris Ventspilī, vadījis ceļu un tiltu būvdarbus Ventspils, Talsu un Cēsu apriņķos. 1939. gadā darbojies par Satiksmes ministrijas šoseju un zemesceļu departamenta rajona inženieri Cēsīs.

Bijis aizsargu rotas komandieris.

Miris 1976. gada 9. janvārī Trikātā, apglabāts Trikātas jaunajos kapos.

Apbalvojumi: Triju Zvaigžņu ordenis, Atzinības Krusts.

Precējies, bērni Uldis, Ilze, Rasma.

Informāciju no novadpētniecības materiāliem sagatavoja:

Trikātas pagasta novadpētniece Inga Boškina