Pedagogam, Jumurdas skolas pārzinim Dāvidam Grasim – 120

Zināms, ka 1898. gada 20. septembrī (pēc vecā stila 8. septembrī) Trikātas pagasta Augās lauksaimnieka Jāņa Graša un viņa sievas Emmas ģimenē piedzimst Dāvids Grasis (citos dokumentos Dāvis).

Jaunietis 1918. gadā beidzis Pēterpils V. A. Petrova reālskolas pilnu kursu, bet 1921. g. – Izglītības ministrijas sarīkotos 4 mēnešu skolotāju sagatavošanas kursus.

1919. gada rudenī Dāvids Grasis iestājies Izglītības ministrijas dienestā, kur darbojies līdz 1920. gada 20. aprīlim, kad ievēlēts par Talsu apriņķa Sparnas 2. pakāpes pamatskolas pārzini. Trīs gadus viņš pavadījis ārzemēs. No 1922. līdz 1924. gadam Parīzes universitātē, kura pazīstama arī kā Sorbonna, studējis valodu un pedagoģiju. 1926. gada vasarā devies komandējumā uz Zviedriju, kur iepazinies ar Zviedrijas skolu pieredzi, pēc tam atgriezies Latvijā un turpinājis savu darbu izglītības laukā kā Cēsu apriņķa Jumurdas pamatskolas pārzinis.

Darbojies arī žurnālistikā. Dāvids Grasis bija arī Parīzes latviešu pulciņa “Cercle Latvien de Paris” biedrs un valdes loceklis.

Miris Rīgā 79 gadu vecumā – 1977. gada 26. decembrī. 

Precējies ar gleznotāju, tekstilmākslinieci Noru, dēls Tenis (1925-2001, vitrāžists, interjerists).

Informāciju no novadpētniecības materiāliem sagatavoja:

Trikātas pagasta novadpētniece Inga Boškina