Četru novadu čempionāts šahā

sahacempionats foto

Turpina griezties šaha karuselis, ko iedibinājusi biedrība «Skudras Spēka Cilts». Pagājušajā sestdienā, 8. februārī, notika Beverīnas novada posms Brenguļos. Jūtams, ka par šo turnīru interese pieaug, un šoreiz pulcējās jau 21 dalībnieks. Šie šaha cienītāji bija ieradušies no Valkas, Valgas, Sedas, Limbažiem, Cēsīm, Priekuļiem, Kocēniem un Valmieras.

Skolu jaunatnes ieskaitē trešo reizi pēc kārtas uzvarēja Aleksandrs Kalniņš (Seda) – 5 punkti no 7 iespējamajiem; 2. vietā – Māris Strazdiņš (Limbaži) – 4 p.; 3. vietā – Mārcis Lapiņš (Valmiera) – 4 p. Pēdējās spēles izšķīra jauniešu tik līdzīgo rezultātu. Beverīnas novada pārstāvis Voldemārs Fūrmanis ieguva 5. vietu.

Pieaugušo jeb meistaru klasē 14 šahisti. Liels prieks, ka divi dalībnieki startēja zem sava karoga. Čempions jau trešo posmu pēc kārtas Andris Ručs (Priekuļi) – 6 punkti no 7 iespējamajiem; 2. vietā Guntars Bondars (Valga) – 5 p.; 3. vietā – Matīss Mitenieks – 5 p.

Ko es kā galvenais šaha čempionāta tiesnesis varu teikt par šo sacensību seriālu? Super! Paldies Beverīnas novada pašvaldībai par sirsnīgo uzņemšanu, biedrības «Skudras Spēka Cilts» valdes loceklim Jurim Ošiņam un Elīnai Kristiņai, kā arī sadarbības partneriem, kas mūs atbalsta ar balvām: Dabas Auglis, Oakland, Zinātnes centram «Ahhaa», SIA «Skudra Pluss», Z/S «Kaņepītes» un vietējam uzņēmumam «Shooter» lāzerparkam.

Nākamais un noslēdzošais posms noritēs 22. februārī Vidzemes Augstskolā Tērbatas ielā 10!

Informāciju sagatavoja:

VPP šaha sekcija, Antons Senkāns