6.Latvijas čempionāts krosmintonā

7.decembrī Kokneses sporta centrā norisinājās 6.Latvijas čempionāts krosmintonā, kurā dalību ņēma arī 13 Beverīnas novada krosmintonisti, pārstāvot Trikātas pamatskolu un Sporta un Tūrisma klubu Zaļā Pēda.

Diena iesākās ar jauniešu kategorijas spēlēm, kurās vislielākais pārstāvju skaits no mūsu spēlētājiem. Gan U12 meiteņu, gan U12 puišu kategorijās (bērni līdz 12 gadiem) mūsu spēlētāji iekļuva finālos. Paula Griškova U12 meiteņu kategorijā piekāpās rīdziniecei Emīlijai Sirmajai un rezultātā 2.vieta. Arī Augusts Zundāns sīvā finālspēlē netika galā ar savu pretinieku un galarezultātā 2.vieta. Ronalds Jansons, piekāpjoties pusfinālspēlē novadniekam, ieguva 3.vietu. No pārējiem spēlētājiem vistuvāk medaļām bija Rodrigo Brencis. Kalvis Jurgensons un Kristiāns Grīnbergs pēc apakšgrupu izspēlēm turnīru noslēdza dalītā 7.vietā.

U14 jauniešos šoreiz mums viens pārstāvis – Voldemārs Fūrmanis, kurš aizcīnījās līdz pusfinālam. Tur gan atzina pretinieka spēku, taču 3.vietas medaļa godam nopelnīta.

Sieviešu kategorijā startēja 4 STK Zaļā Pēda spēlētājas – Laura Luīze Kiļupe, Mareta Jurgensone, Kristiāna Anšmite, Santa Paegle. Izlozē bija sakritis, ka vienā apakšgrupā spēlē trīs STK Zaļā Pēda spēlētājas (Laura, Mareta, Santa) un tas nozīmēja, ka automātiski viena no šīs apakšgrupas par medaļām cīnīties nevarēs. Vissīvākā spēle izvērtās starp Lauru un Maretu un šoreiz spēcīgāka izrādījās Mareta. Finālturnīrā iekļuva arī Kristiāna un Santa. Diemžēl Kristiāna nepārvarēja ceturtdaļfināla kārtu, piekāpjoties rīdziniecei Agatei Kristiānai Spārei, un palikšana 5.vietā. Savukārt Mareta un Santa tika pusfinālos. Maretai zaudējums un galarezultātā 3.vieta. Santa iekļuva finālā, kur bija jāaizstāv iepriekšējie pieci čempiontituli, taču šoreiz piekāpšanās rīdziniecei Agnesei Logošai un noslēgumā vicečempiones tituls.

OPEN kategorijā šoreiz bez panākumiem un abi spēlētāji Matīss Cināts un Alberts Zundāns nekvalificējās finālturnīram, galarezultātā attiecīgi 11.un 16.vieta.

Teksts un foto: STK Zaļā Pēda