Beverīnas novada izglītības iestādes piedalīsies “Olimpiskajā dienā 2019”

OlimpiskaDiena2019

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā “Olimpiskā diena 2019” šogad notiks 20.septembrī 768 norises vietās visā Latvijā. Plānots, ka vienlaicīgi visās norises vietās rīta vingrošanā plkst. 10.00 piedalīsies jauns pasākuma dalībnieku skaita rekords – vismaz 150 000 dalībnieki no 101 Latvijas pašvaldības un pilsētas.

Vēsturiski Latvijā Olimpiskā diena tiek rīkota kopš 1992.gada. Pagājušajā gadā pirmo reizi LOK izveidoja atsevišķu vingrojuma kompleksu mazākajiem bērniem – pirmskolas izglītības iestāžu audzēkņiem un šajā gadā šī tradīcija tiek turpināta.

Arī Beverīnas novada izglītības iestādes atzīmēs “Olimpisko dienu 2019”. Pirmskolas izglītības iestādes “Pasaciņa” audzēkņi un darbinieki piedalīsies rīta vingrošanā “Nāc un vingrot sāc!”, bet Brenguļu sākumskolas skolēni un pirmskolas audzēkņi uzvilks Olimpisko karogu mastā pie sporta centra “Kaimiņi”, pēc tam dosies izpildīt vingrojumu kompleksu sporta zālē un kopā ar novadnieci Santu Paegli veiks orientēšanās uzdevumus. Toties J.Endzelīna Kauguru pamatskolā 1.mācību stundas laikā skolotājas Mārītes Bisnieces vadībā notiks atraktīva sporta vingrošana, bet Trikātas pamatskolā skolēni vingros, piedalīsies aktivitātēs ar strītbola elementiem un skries rudens krosu.

Latvijas Olimpiskā komiteja “Olimpisko dienu” rīko Olimpiskās kustības popularizēšanas nolūkā, apliecinot savu atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un godīgas spēles principiem sportā.

Informāciju no www.olimpiade.lv sagatavoja:

Beverīnas novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste Marija Melngārša