5. Pasaules čempionātā krosmintonā

5PC krosmintons 4 7jul2019 FOTO

No 4. līdz 7.jūlijam Budapeštā (Ungārija) norisinājās 5.Pasaules čempionāts krosmintonā, kas pulcēja vairāk kā 500 spēlētājus (24 valstis) dažādās kategorijās.

STK Zaļā Pēda (Brenguļi) tika pārstāvēta ar divām spēlētājām – Maretu Jurgensoni un Santu Paegli. Pirmā no mūsu spēlētājām laukumos devās Jurgensone, kura uzsāka vienspēļu spēles U18 kategorijā jaunietēm (kopā 21 dalībniece). Pirmā spēle gana saspringta pret slovākieti Lesanu Gajdasovu, taču trešajā setā uzvara un arī visā spēlē uzvarēts (16:9, 14:16, 16:11), otrā spēle pret kategorijas līderi - horvātieti Niku Miškulinu, kurā zaudējums divos setos (2:16, 5:16). Lai turpinātu spēles vienspēļu kategorijā, pēdējā apakšgrupas spēle bija jāuzvar. Spēle pret ungārieti Zitu Lantošu pārliecinoša un uzvara divos setos (16:8, 16:6). Ar šo veikumu Jurgensone iekļuva ceturtdaļfinālā, kur pretī stājās Maurīcijas pārstāve Sendilla Mourata, tajā gan piedzīvots zaudējums divos setos (7:16, 5:16) un čempionāts noslēdzies 5.vietā. Jāpiezīmē, ka Maurīcijas pārstāve šo čempionātu uzvarēja.

Savukārt dubultspēlēs U18 jaunietēm, Jurgensone, spēlējot kopā ar Agati Kristiānu Spāri, pirmajā kārtā tikās ar ungārietēm Biborku Bartošu un Vivienu Racz-Fodoru. Spēle ļoti laba un spraiga, taču noslēgumā vairākas kļūdas un zaudējums trīs setos (16:14, 14:16, 11:16) un čempionāts noslēdzies 9.vietā.

Savukārt Paegle čempionātu sāka ar sieviešu dubultspēlēm, kur startēja kopā ar Agnesi Logošu. Pārvarot pirmo kārtu ar pārliecinošu uzvaru (16:3, 16:3), kurā tikās ar citu Latvijas pāri Žogotu/Birkāni, nākamajā kārtā pretim stājās slovēnietes Danaja Kneza un Lori Škerla. Trīs setu spēlē (19:17, 6:16, 5:16) diemžēl tika zaudēts un noslēgumā 5.vieta. Savukārt pretiniecēm augstākais goda pjedestāla pakāpiens.

Vienspēļu turnīrā sieviešu kategorijas (kopā 57 dalībnieces) apakšgrupu turnīru spēlēs Paegle spēlēja pārliecinoši un visas trīs uzvaras – pret vācieti Katrinu Francelu 16:7, 16:7, pret spānieti Rakuelu Diazu Santanu 16:11, 16:6, pret japānieti Jukino Tsunekagi 16:7, 16:7. Finālturnīra pirmajā kārtā jeb 1/16finālā pretī nāca vāciete Selina Bosma, pār kuru arī uzvara divos setos 16:9, 16:14. Astotdaļfinālā spēle pret japānieti Fuku Kavabatu izvērtās ļoti gara (spēle ilga vairāk kā stundu) un saspringta, taču noslēgumā uzvara Paeglei 16:12, 10:16, 16:9 un nākamā spēle ceturtdaļfinālā pret zināmo Jasminu Kēberi. Šajā spēlē piedzīvots zaudējums divos setos 8:16, 8:16 un čempionāts noslēdzies! Rezultātā 5.vieta, kas ir augstākais sasniegums Paeglei Pasaules čempionātos sieviešu vienspēļu kategorijā!

Foto un teksts:

STK “Zaļā Pēda”, Santa Paegle