“Auto-Moto-Velo” 30 gadu jubileja

DSC 0295

Maija pēdējā sestdienā Mūrmuižā notika popularitāti iemantojošais ģimeņu sporta spēlēs “Auto-Moto-Velo”. Astoņpadsmit dažādas sporta disciplīnas, veloparka atklāšana, BMX paraugdemonstrējumi, ilggadējo tiesnešu godināšana un grupas “Opus Pro” koncerts – ar īpašu vērienu, svinot trīsdesmito jubilejas gadu, tika aizvadīts viens no lielākajiem Beverīnas novada pasākumiem.

Ģimeņu sporta spēlēs tika atklāts 25.maijā plkst. 10:00 ar domes priekšsēdētāja uzrunu un aicinājumu “Auto-Moto-Velo” tradīcijas radītājam Jānim Miglavam pacelt Latvijas valsts karogu Mūrmuižas centrā. Dienas laikā notika rosība visā ciema centrā, kur ikvienam bija iespēja piedalīties gan tradicionālās, gan jaunās sporta disciplīnās un jautrības aktivitātēs. Populārākās no tām šogad bija basketbola soda metieni, puzļu likšana, svaru bumbas mešana, šautriņu mešana un šaušana mērķī.

Pazīstamākā disciplīna auto figurālā vadīšana piedzīvoja vēl neredzēti lielu dalībnieku skaitu, pulcējot autobraucējus no tuvākas un tālākas apkārtnes, kas veidoja starta rindu līdz pat pirmsskolas izglītības iestādei “Pasaciņa” un vēl tālāk. Atgriezās arī “Olu kauju” un “Virves vilkšanas” sacensības, bet, kā jaunums, notika spēka skrējiens jeb sporta disciplīna “Extream 2019”. Apkopojot rezultātus, kopā disciplīnās notikušas 1300 aktivitātes, kas ir viens no lielākajiem sportistu dalību skaitiem.

Dienas aktivitātes papildināja arī veloparka atklāšana un BMX paraugdemonstrējumi. Pateicoties iedzīvotāju iniciatīvai, pašvaldības iesaistei, ELFLA projektam un “Velosolution” darbam, 2018.gada nogalē Mūrmuižas centrā tika sākta asfaltēta veloparka būvniecība. Pasākumā “Auto-Moto-Velo” ar sarkanās lentes pārgriešanu un idejas autora goda apli tika atklāts Mūrmuižas veloparks. Šobrīd ikvienam brīvi ir pieejama trase, kurā savas braukšanas prasmes var pārbaudīt un pilnveidot gan mazuļi ar dip-dap braucamajiem, gan jebkura vecuma skrituļotāji, skeitotāji un riteņbraucēji. Trases atklāšanas dienā bija iespējams vērot arī sava hobija lietpratējus dažādu BMX braukšanas stilu paraugdemonstrējumos.

Dienas otrajā pusē notika svētku loterijas izloze, kurā pie balvām ar “Auto-Moto-Velo” jubilejas simboliku tika 15 laimīgie. Pēc tam tika apbalvoti gan mazākie, gan lielākie sportisti dažādās disciplīnās. Spilgtākos toņos apbalvošanas ceremoniju iekrāsoja arī Līvbērzes kultūras nama jauniešu mūsdienu deju kolektīvs "Deja vu" kopā ar dejotājām no Mūrmuižas. Atzīmējot jubilejas gadu, netika aizmirsti arī pasākuma idejas radītāji un saglabātāji, ilggadējie tiesneši un šī gada komanda. Neizpalika arī salūts un svētku kliņģeris. Viena no lielākajām dāvanām pasākumam “Auto-Moto-Velo” un tā apmeklētājiem bija latviešu rokgrupas “Opus Pro koncerts”, kurš skanēja arī ārpus ciema robežām. Līdz pašai rīta gaismai notika arī zaļumballe ar grupu “The Saviors”.

Pasākumu organizēja Beverīnas novada pašvaldība sadarbībā ar lielu skaitu brīvprātīgo tiesnešu, palīgu un atbalstītāju. Paldies LPKS “VAKS”, SIA “Erdein”, z/s “Mazputniņi”, z/s “Strautmaļi”, SIA “Cosybed”, www.uzlimes.net, Velosolutions Latvija, Vīnkalnu ceļojošajai picērijai, “Dabas bērns” radošajām darbnīcām, Tattoo by EICI – X, V-Muiža tunings, motoklubam “MC Wendi”, klubam “BMW mafija”, Jānim Miglavam, Jurim Cīrulim, Salvim Rambolam un Mūrmuižas iedzīvotājiem.

Ģimeņu sporta spēles“Auto-Moto-Velo” ir iedzīvotāju veidota tradīcija, kura dzīvo katra mūrmuižnieka sirdī. Lai katrs turpmākais pasākums, tik krāšņs kā jubilejas gadā!

Vairāk fotogrāfijas - http://www.beverinasnovads.lv/index.php/foto-galerijas/3342-auto-moto-velo-2019

Fotogrāfiju autore: Marija Melngārša

Informāciju sagatavoja: Kultūras centra vadītāja Ieva Putniņa