Uz superfinālu Polijā!

superfinalsPolija KarlisBaskis basketbols

No 29. marta līdz 1. aprīlim Rīgā norisinājās Eiropas Jaunatnes basketbola līgas (EYBL) trešais posms U-14 vecuma komandām.

Roberta Zeiles vadītā Valmieras bērnu sporta skolas U-14 basketbola komanda spēja izcīnīt uzvaras izšķirošajos mačos, lai sasniegtu vietu superfinālā, kas norisināsies no 30.04.2018. līdz 03.05.2018. Polijas pilsētā Čluhovā (Czluchow).

 

EYBL turnīra pirmajās divās kārtās, Valmierā un Tallinā, valmierieši ierindojās otrajā vietā ar piecās spēlēs izcīnītām četrām uzvarām abos sabraukumos.

Trešajā kārtā bija spraigas cīņas ar Krievijas komandām “Legion”, “Olimpiec” un slaveno Maskavas “CSKA”. Spēlē pret Eiro-līgas kluba jauniešu sistēmas komandu valmierieši cīnījās vareni. Piecas minūtes pirms mača beigām Latvijas komanda bija vadībā 49:48. Tomēr līdz uzvarai nedaudz pietrūka.

Līdz ar to EYBL turnīra trešo posmu Valmieras U-14 komanda noslēdza ar trīs uzvarām un diviem zaudējumiem. Kopā ar divu pirmo posmu rezultātiem, valmierieši pamatturnīru noslēdza ar bilanci 11-4 turnīra tabulas trešajā vietā, atpaliekot tikai no Maskavas CSKA un Lietuvas SKM-EMSI. Lielais superfināls sasniegts!

No intervijas ar treneri Robertu Zeili (Valmiera Glass VIA). Maskavas CSKA – ļoti skanīgs nosaukums. Visi zina, ko tas nozīmē Eiro-līgā, bet vai šis nosaukums laukumā arī parāda, ka viņiem ir daudz spēcīgāka spēlētāju atlase nekā jebkurai citai jauniešu komandai?

"Protams, jā. Pirmkārt, jau tieši šajā atlasē gan augumu ziņā, gan fiziskajā pārspēkā. Negribētu teikt, ka viņi ir talantīgāki, jo uzskatu, ka mūsu komanda pat ir talantīgāka. Pret tik lieliem spēlētājiem ir sajūta, ka spēlē pret gadu vai divus vecākiem, bet tehniskajā ziņā mēs kaut kādā mērā pat esam labāki. Tomēr bērnu vecumā tieši fiziskais spēks ļoti daudz ko nosaka. CSKA katrā vecuma grupā vienmēr ir augstākajās vietās. Kādā treneru pasākumā smējām, ka viņiem vienā pagalmā ir vairāk cilvēku nekā mums visā pilsētā. Atlase viņiem ir mežonīga."(http://www.vgvia.lv/basketbols/)

Komandā spēlē: Dāvis Ozers, Roberts Vēveris, Rovens Irmejs, Kārlis Bašķis (centra spēlētājs, Beverīnas novads, Kauguru pagasts) Toms Liepa, Matīss Vergins, Ivo Amons, Deniss Blūms, Ralfs Saulītis, Raivo Būmanis, Ralfs Kalniņš un Andis Grigorjevs.

Puiši cīnīsies arī Baltijas zēnu basketbola līgas (BBBL) finālā, kā arī Latvijas Jaunatnes līgas finālā.

Publicitātes fotogrāfijas autors - Renārs Buivids

Informāciju sagatavoja: Treneris Roberts Zeile