Latvijai bronza: Oskars Melbārdis un Jānis Strenga izcīna pirmo medaļu

Melbardis strenga 09 FotoJurisBerzinsSoms

Latvijas bobsleja divnieks Oskars Melbārdis un Jānis Strenga izcīna Latvijai pirmo medaļu Phjončhanas olimpiskajās spēlēs! Četru braucienu summā Latvijas duets izcīnīja trešo vietu! Oskars Ķibermanis ar Matīsu Mikni izcīnīja devīto vietu.

Pēc pirmās dienas Melbārdis bija ceturtais, Ķibermanis - sestais. Arī pēc trešā brauciena Melbārdis saglabāja ceturto vietu, bet jau krietni pietuvojās līderim. Trešo braucienu neveiksmīgi veica pirmās dienas līderis Niko Valters no Vācijas, kurš atkāpās uz piekto vietu. Par līderi kļuva kanādietis Džastins Kripss, ļoti labu braucienu veica vācietis Frančesko Frīdrihs, kurš ar jaunu trases rekordu 48,96 sekundes, pakāpās uz otro vietu. Trešo vietu ieņēma vēl viens vācietis Johaness Lohners. Latvijas otra ekipāža braucienā uzrādīja sesto rezultātu, bet braucienu summā atkāpās uz septīto vietu.

Pēdējais, ceturtais brauciens. Melbārdis veic lielisku braucienu, bez kļūdām un apsteidz Valteru, nodrošinot vismaz ceturto vietu. Pēc tam startē Lohners. Kamanas noslīd otrajā virāžā, gluži kā Oskaram otrajā braucienā. Lohners finišā zaudē 15 simtdaļas Melbārdim. Latvijai bronza! Bet brauciens Osim tik labs, ka paliek cerības aizsniegties tālāk. Frīdrihs trasē. Slīd nevainojami, bet kļūdas gan augšā, gan vidusdaļā. Iekrātais pārsvars sarūk un sarūk, bet trase ir par īsu, lai zaudētu Melbārdim - paliek piecas simtdaļas un Frīdrihs nodrošina vismaz sudrabu Vācijai. Pēdējie trasē dodas kanādieši. Arī sezonas līderis Kripss kļūdās, kamanas trasē vairs nav tik ātras. Cīņa notiek mats matā, simtdaļa simtdaļā, un beigās... Vienāds rezultāts kanādietim un vācietim, dalot uzvaru!

Pēdējais brauciens Ķibermanim vairs nepadevās, braucienā 14.rezultāts lika atkāpties uz devīto vietu summā, kas tik un tā ir ļoti labs rezultāts mūsu otrajai komandai. Starp citu, Melbārdim pirmajā un ceturtajā braucienā vislabākais rezultāts no visām komandām.

Pirms četriem gadiem Sočos Melbārdis kopā ar Daumantu Dreiškenu finišēja piektie, bet pēc Krievijas komandas diskvalifikācijas, Latvijai pienākas bronza arī Sočos divnieku sacensībās, kā arī zelta godalgas četriniekos. Savukārt Phjončhanā četrinieku sacensības notiks šajā nedēļas nogalē, naktī uz sestdienu un naktī uz svētdienu, abas naktis braucieni sāksies plkst.2:30 pēc Latvijas laika.

Informācijas avots: http://www.bobslejs.lv/bobslejs/latvijai-bronza

Fotogrāfijas autors: Juris Bērziņš-Soms