Airēšanas slalomistam Ralfam Baldiņam panākumi Somijā un Lietuvā

BaldinsSomija 19sept

Aizvadītajās brīvdienās un vēl nedēļu iepriekš Beverīnas novada jaunā sportista Ralfa Baldiņa vārds vairākkārt izskanēja, mūsu airēšanas slalomistam finišējot Somijas čempionātā, apbalvojot viņu ar Kauņas čempionāta zelta medaļu un junioram kāpjot uz Lietuvas kausa goda pjedestāla.

Taivalkoski pilsētā Somijas ziemeļos no 9. līdz 10.septembrim norisinājās trīs dažādi airēšanas slaloma pasākumi, kuros augsti rezultatīvi dalību ņēma kluba “Vidzemes sporta asociācija - Valmiera“ audzēknis Ralfs Baldiņš. Sestdien, 9.septembrī vietējie un viesu sportisti no Igaunijas un Latvijas spēcīgā, ātrā un sarežģītā ūdenī sacentās Somijas čempionātā airēšanas slalomā. K1 laivu klasē vīriešiem junioru grupā uz pjedestāla kā otrais kāpa Latvijas U14 jauniešu čempions Ralfs Baldiņš. Šīs dienas vēlā vakarā sacensību trasē tika dots starts Taivalkoski Nakts slalomam. Adrenalīna un sajūsmas kokteili malkoja jeb plēšanu ar smailīti un svaidīšanu un lēkāšanu pa mežonīgajām krācēm lāpu uguns, prožektoru gaismu un zibspuldžu, skandināvu roka, tautas mūzikas un gaviļu un salūta skaņu un ziedu pavadījumā piedzīvoja arī airējošais Brenguļu pagasta iedzīvotājs. Savukārt svētdien, 10.septembrī Somijas rezultatīvajam sniegumam un fantastiskajai pieredzei Ralfs Baldiņš atkal pievienoja uzvaru tradicionālajā Taivalkoski Ekstrēmajā slalomā, kura trases vārti tiek izvietoti tā jau monstrīgo krāču psihākajās vietās.

Sestdien, 16.septembrī Ralfs Baldiņš C1M U15 kategorijā kļuva par Kauņas čempionu un ne pirmo reizi. Vakarā panākumu svinības gan nesekoja, jo rīts VSA-VALMIERA airēšanas slalomistam nāca ar nākamajām cīņām Vokes upes ūdenī. Svētdien, 17.septembrī Lietuvas kausa trofejas neizpalika. Ralfs Baldiņš pēc sacensībām grūtām ar lepnuma jūtām pierādīja līdera statusu C1 laivu klasē vīriešiem U14 vecuma grupā un bija vicelīderis K1M U14 kategorijas konkurencē.

Baltijas airēšanas slaloma sacensību sezona noslēgsies 7. un 8.oktobrī ar Rīgas čempionātu un Latvijas kausa finālu.

Fotogrāfijas autors: Olden Jentson (attēlā - Ralfs Baldiņš)

Airēšanas slaloma apvienības Preses dienests