„Atvadas vasarai” Brenguļos

sporta speles

          Jau septīto gadu pēc kārtas pie sporta centra „Kaimiņi” norisinājās sporta diena „Atvadas vasarai”, kurā tradicionālās sporta disciplīnas šogad papildināja ģimenes rotaļu laukums, tautas skrējiens un kultūras programma.

Sporta dienas ietvaros bija iespēja piedalīties gan individuālajās, gan komandu sacensībās: pludmales volejbolā, mini futbolā, strītbolā,  krosmintonā, šautriņu mešanā, lodes grūšanā, tāllēkšanā un basketbola soda metienos. Kopā sporta aktivitātēs piedalījās vairāk nekā 100 aktīvisti, bet vispopulārākā disciplīna šajā gadā bija šautriņu mešana, kurā savus spēkus izmēģināja 85 personas. Papildinot sportisko aktivitāšu piedāvājumu, pirmo gadu norisinājās tautas skrējiens jeb sprints augšā pa Brenguļu kalnu pēc vasaras labumu groza, kurā piedalījās 20 dažāda vecuma dalībnieki. Rezultātus skatīt šeit.

Sporta dienas noslēgumā notika laureātu apbalvošana ar mūsdienu deju grupas „Deja vu” no Jelgavas novada Līvbērzes pagasta priekšnesumiem. Pēc sportistu godināšanas ikvienam interesentam bija iespēja noskatīties Kauguru pagasta amatierteātra „Vīzija” šī gada iestudējumu „Ļaunais gars”. Rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa lugā “Ļaunais gars” tiek runāts mūžsenajiem cilvēka pārbaudījumiem – nauda un vara. Izrāde ir par to, kā ar šiem pārbaudījumiem tiek galā “Cīruļu” mājas ļaudis.  Izrādes režisors un scenogrāfs ir Oskars Morozovs. Lai gan Brenguļi bija pēdējā vieta Beverīnas novadā, kur tika spēlēta izrāde, to vēl ir iespējams redzēt apkārtējos novados.

Pasākuma „Atvadas vasarai” izskaņā notika svētku balle kopā ar grupu „Kompromiss”, kas netradicionāli vasaras sezonā Brenguļos notika iekštelpās un pulcēja gan sportistus, gan teātra apmeklētājus, gan arī citus vietējos iedzīvotājus.

Vasaras sezonas āra pasākumi Brenguļu pagastā gan noslēdzās tikai nākamajā nedēļas nogalē, taču jau nākamajā gadā sporta diena tiks apvienota ar Tomātu svētkiem, un vasaras beigas tiks svinētas vēl plašākā pasākumā.

Fotogrāfijas no pasākuma - http://ej.uz/tzy4

Brenguļu pagasta kultūras pasākumu organizatore

Ieva Putniņa