Vidējās paaudzes deju kopa "Abuls"

ABULS jauniterpi DzSv 1jul2018 Riga

Trikātas vārds saistās ne vien ar simtgadīgiem ozoliem, ķēniņu Tālivaldi, upītes nerimstošo čalu, bet arī tās vārdā nosaukto deju kopu “Abuls”.

2014.gadā izdejojuši 30 gadu jubilejas koncertu, “Abula” dejotāji ir spēka un dejotprieka pilni. Varam lūkoties viņpus upes ozoliņus, uzziņģēt tautas ziņģi, danci vest un dejas rakstā izrakstīt tēvu zemi stūru stūriem, kā arī doties tuvos un tālos gostos. Atkal esam atgriezušies starptautiskajā deju festivālā “Europeade” - 2015.gadā kopā ar daudziem Latvijas kolektīviem uzstājāmies Helsinborgā Zviedrijā, savukārt 2016.gada vasarā baudījām piedzīvojumu pilnu deju festivālu Ungārijā.

Piedalāmies visos nozīmīgākajos Latvijas tautas dejas pasākumos –  vidējās paaudzes kolektīvu svētkos Valmierā, Aizkrauklē Jelgavā, krāšņajā 25.Deju svētku koncertā “Tēvu laipas” Daugavas stadionā; šobrīd esam ceļā uz Latvijas simtgades Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem.

Emocionāls un spilgts bija Agra Daņiļeviča deju uzvedums “No zobena saule lēca”, kuru, jāņuzāļu smaržās noreibuši un lietus spirdzināti, izdejojām 2016.gada Vasaras saulgriežos Dikļu estrādē. Par svētkiem ik gadus izvēršas ciemošanās pie draugiem Saulkrastos deju festivālā “Sasala jūrīna” un Sveču dienas koncerts Gulbenē. Kā meistarklase vienmēr ir uzstāšanās kopā ar citiem Beverīnas novada kolektīviem – spēcīgajiem “Mūriem” (Kauguri) un zaļoksnajiem “Dzietiem” (Brenguļi).

Ir prieks izstāstīt Trikātas ozolu varenumu, upītes jautro burbuļošanu, Tālivalža spēku, drosmi un lepnumu krāsainos deju rakstos.

Par deju kolektīva vēsturi

Kolektīva vadītājs no 2019.gada oktobra ir Jānis Psjuks.

2019./2020.gada deju sezonā aicinām kolektīvam pievienoties arī jaunus dalībniekus!

Trikātas kultūras nama vadītāja Sarmīte Kanašniece (tālr. 20364953; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)