Vidējās paaudzes deju kolektīvs "Mūri"

VPDK Muri

     Kauguru tautas namā deju kolektīvs izveidojās 1967.gada maijā. Sākumā bija jauniešu deju kolektīvs. Toreiz – pavasarī par ciema izpildkomitejas priekšsēdētāju ievēlēja Ēriku Klaperi. Viņa vadīja deju kolektīvu vadīšanas Kauguru kultūras namā, jo pirms tam bija vadījusi Rencēnu deju kolektīvu.

         Jau tā paša gada jūnijā Ērikas Klaperes dibinātais kolektīvs piedalījās Deju svētkos, kuri tika rīkoti Valmieras estrādē. Vidējās paaudzes deju kolektīvs vēl nebija izveidots. Tas izveidojās 1985.gadā. Viens no deju kolektīva koncertiem bija jūlijā - Rīgā, Šis notikums ir iemūžināts fotogrāfijā, kurā redzami kolektīva dejotāji un pati vadītāja - Ērika Klapere. Kolektīva sastāvā bija astoņi pāri. 

        Kolektīvam tā pirmsākumos nebija nekādi tērpi. Sieviešu tērpus astoņām meitenēm aizņēmās no Rencēnu kolektīva, bet vīriešu tērpus (Ķeņča paskata) no Burtniekiem. Kauguru tautas namu tolaik vadīja Malvīne Gulbe, kura arī meklējusi jaunus dalībniekus. Pirmā deja, ko kolektīvs mācījās bija "Jautrais pāris". Kolektīvs uzstājās Vidzemes Deju svētkos, Cēsu stadionā. Meitenes vēl tajā pašā dienā steigušas tamborēt sev zeķes, adījušas puišiem zeķu valnīšus, lai vakarā uz koncertu būtu pilnā tērpā. 

      Tajos laikos deju kolektīviem bija jādejo arī padomju tautu dejas - krievu, ukraiņu, bet tērpu nebija. Tad Ērika ņēmusi kluba rūtainos aizkarus un šuvusi meitām brunčus, bet dejotājas brunču malas garumu atšuvušas pašas. Šie brunči bija tumši zaļi ar dzeltenu. Pašreizējā un plašā deju kolektīva tērpu kolekcija ir Ērikas Klaperes nopelns, un ar lielu gādību izveidota. Ērika ļoti uzpasēja tērpus un neļāva nevienam citam tos aizdot, bet tikai dejotāju vajadzībām, kad uzstājās.

       Ērika bija šerpa vadītāja. Pianisti bija dažādi - spēlēja gan meitenes, kas mācījušās mūzikas skolā, gan kāds dakteris ar sievu no Līčiem. Vēlāk pianiste bija Hilda (Rostoka) Steikmane. No bērnības kolektīvā ir dejojuši šādi cilvēki: Ineta Niezere, Ginta (Riekstiņa), Jānis Radziņš.

TAUTASTĒRPU PROJEKTS - "DEJO AR PRIEKU"

TAUTASTĒRPU PROJEKTS - "Kultūrvēsturiskais mantojums 21.gadsimtā – etnogrāfisko tautas tērpu komplektu papildināšana VPDK "Mūri"

 

Mēģinājumi VPDK "Mūri" mēģinājumi notiek Kauguru kultūras namā pirmdienās un piektdienās plkst. 20:00-22:00 

VPDK "Mūri" vadītāja Iluta Uškāne, tālr. 26219735

Kauguru kultūras nama vadītājs Alfrēds Stīpiņš, tālr. 26403837, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.