Amatierteātris "Vīzija"

bruncu medibas

Fotogrāfijas autors: Aivars Miruškins (vairāk par aktieriem - pielikumā)

           Laikā no 1917. – 1919.gadam Kauguru pagastā darbojās dramatiskais kolektīvs un koris. Visu kultūras dzīvi vadīja izglītība sabiedrība, citādu pulciņu nebija. Kori vadīja skolas direktors Zaķis, teātrus mācīja aktieri un režisori no Rīgas. Iestudējuši lugas kā „Zelta zirgu"u.c. Lugas uzvestas Valmierā, Smiltenē un citās lielākās vietās. Teātra grupā sastāvēja Jēkabsona māsa Jēkabsone Emma, kura ir ļoti aktīva visu kultūras pasākumu organizētāja. Kaugurieši piedalījās dziesmu svētkos Burtniekos u.c. Izglītības biedrība „Nākotne" pastāvēja Liepas ciemā Cēsu apriņķī.

Kaugurieši ar „Zelta zirga" iestudējumu Valmierā. Lugas iestudēt brauca aktieris Zommers un Ārens no Valmieras. Mākslinieki Brencēns un Miesnieks gatavoja dekorācijas. No Rīgas brauca Skujeniece Biruta.

1940.-1944.gadam kauguriešiem ir senas tradīcijas dramatiskajā jomā. Viens no spēcīgākajiem pašdarbības kolektīviem ir dramataiskais kolektīvs. Lielus panākumus kolektīvs guva ar Blaumaņa lugu „Pazudušais dēls". Ilgus gadus teātrī piedalās L.Čoka, Grīnberga L., Gailīte Z. 1958.g Kauguru tautas nama dramatiskā kopa izbraukumā uz Mazsalacu.

Kolhozā 'Progress" darbojās sieviešu vokālais ansamblis, jauktais ansamblis, dramatiskā grupa. Kultūras dzīvi vada Dundurs Ilmārs un Alma. Pašdarbības kolektīvi piedalās kolhoznieku sapulcēs, izbraukumu koncertos un arī Kauguru tautas namā. 1969.gadā Kauguru tautas namā darbojās 7 pašdarbības pulciņi: pūtēju orķestris, jauniešu deju kolektīvs, bērnu deju kolektīvs, vokālais ansamblis, šūšanas – piegriešanas pulciņš, foto pulciņš, dramatiskais pulciņš.

 Kauguru pagasta amatierteātra aizsākumi meklējami 18 gadus atpakaļ, kad 1998./1999.mācību gada pirmajā semestrī Kauguru kultūras nama direktors Alfrēds Stīpiņš izteica izaicinājumu J.Endzelīna Kauguru pamatskolas skolotājām, kāpēc tad arī viņas nevarot, tāpat kā kolēģes Ramatas skolā – uzvest kādu lugu. Kāpēc tad nevar? Var! Un tā skolotāju kolektīvā tapa pirmā izrāde „Čaukstenes", ko uzveda 1998.gada decembrī. Pirmās aktrises bija sešas skolotājas, kuras par režisori uzaicināja skolēnu dramatiskā pulciņa vadītāju Irēnu Ceijeri. (Informācijas avots – vēstures materiāli no apkopotajiem albumiem, kas glabājas Kauguru pagastā)

Iestudētās izrādes, mūsu tradīcijas un sadraudzības amatierteātru viesizrādes - pielikumā!

2014.gada 22.jūnijā notika izrāde O.Švarca "Boksa meistars", režisore Iveta Kreišmane.

2015.gada 28.martā notika izrade A.Bankas "Bomzis" (lugas oriģinālnosaukums "Sausā lapa"), režisore Iveta Kreišmane.

2016.gada 22.jūnijā notika pirmizrāde A.Upīša viencēiena lugām "Dzimumdienas rītā" un "Ragana". režisors Oskars MorozovsMēģinājumi notiek trešdienās plkst.20:00, režisors Oskars Morozovs

(atsevišķos gadījumos izmaiņas tiek saskaņotas ar režisora izrāžu un mēģinājumu grafiku)

Kolektīva sastāvs mainās atkarībā no iestudētās lugas personāžiem.

 

 

 Kontaktpersona: Kauguru kultūras nama vadītājs Alfrēds Stīpiņš,

tālr.26403837, e-pasts:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.