Folkloras kopa "Stutes"

STUTES 2016 22jūn

Mūsu mājaslapa: http://stutes.beverina.lv/index.php/par-mums

Folkloras draugu kopa „Stutes” izveidojās Kauguru pagasta Mūrmuižā 2007.gadā. Pirmajā mūsu kopā sanākšanas gadā vadību uzņēmās Brigita Punkstiņa - folkloras ansambļa „Dores” vadītāja un apbalvojuma „Gada valmierietis 2008” laureāte, taču aizņemtības un veselības dēļ,  viņa „Stutes” nodeva sava dēla – Ulda Punkstiņa rokās.

Kopš tā laika nākam kopā dziedāt tautasdziesmas par latviešu gadskārtu svētkiem, cilvēka mūža ritumu, kā arī, lai godātu Tēvzemi un mūsu senčus. Mūsu mērķis nav tapt par aktīvi koncertējošu ansambli, bet gan radīt iespēju tuvākas un tālākas apkārtnes ļaudīm piedalīties dziedāšanā. Kā teicis viens no ietekmīgākajiem 20. gadsimta filozofiem Ludvigs Vitgenšteins: “Griba nav izpaužama citādi kā vien darbībā” un “Manas valodas robežas ir manas pasaules robežas.”

Šajos gados mēs neesam tapuši par folkloras profesionāļiem - pētniekiem un mūziķiem,  bet tomēr esam sakrājuši gana lielu dziesmu pūru, ar ko labprāt dalāmies (skatīt mājaslapu: www.stutes.beverina.lv, sadaļu “Dziesmas”).

Folkloru ir jāizbauda katram pašam! Izbaudīt var tikai darot, tādēļ mūsu durvis ir atvērtas visiem, kas jūt vajadzību iekļauties tajā vibrācijā, ko sniedz latviešu tautasdziesmas.

 

Kontakti: Gundega Lapiņa (tālr. 64228082, Uldis Punkstiņš (tālr. 26495217)

E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. 

Mēģinājumi notiek: Mūrmuižas bibliotēkā-informācijas centrā otrdienās plkst. 19:00