Ielīgojām Mūrmuižā

ieligosana foto nr2

22.jūnijā vakarā Mūrmuižas estrādē notika Jāņu ielīgošanas pasākums. Vispirms varēja noskatīties Kauguru pagasta amatierteātra ”Vīzijas” pirmizrādi Rūdolfa Blaumaņa lugai „Ļaunais gars” (1892.gads). Izrāde ir iestudēta šajā sezonā.

Aina Saleniece, kas spēlē amatierteātrī “Vīzija”, stāsta: “Lugas darbība norit Cīruļu mājās, kuras saimnieks ar māti, sievu un saimi dzīvo mierā un saticībā. Saimnieks uzzina, ka loterijā vinnējis lielu naudas summu. Saimniece šīs ziņas ietekmē krasi maina savu attieksmi pret saimi – kļūst augstprātīga un lepna, neļauj brālim precēties ar viņa iecerēto vienkāršu dienestmeitu Cīruļos, atlaiž viņu no darba, kā arī gandrīz padzen no mājām vīramāti.

Tad saimnieks ierodas ar ziņu, ka vinnēts nav nekas, jo avīzē bijusi drukas kļūda! Lugas tēma ir naudas nestais ļaunums – cik naudai ir liela vara un kā tā var ietekmēt cilvēka prātu. Lugas sižetā parādās ne tikai prieks, mīlestība un asprātīga apcelšanās, bet arī skarbs pavērsiens, kad cilvēks zaudē prātu.”

Pēc izrādes noskatīšanās, pasākuma apmeklētāji devās pie ugunskuru, ko iekūra kopā ar pašmāju folkloras kopu “Stutes”. Pasākuma apmeklētāji tika iesaistīti Līgo dziesmu dziedāšanā kopā ar folkloras kopu un varēja nobaudīt sieru ar alu. Pēc ielīgošanas sākās zaļumballe kopā ar grupu “Blēži”, kur dejotgribētāju netrūka.

 Ja nepaspēji noskatīties izrādi Mūrmuižā, to būs iespējams redzēt gan pasākumā “Kaimiņu būšana” (02.07.), gan Trikātas pilsdrupu estrādē (29.07.).

Fotogrāfijas un raksta autore:

 Sabiedrisko attiecību speciāliste Marija Melngārša