Brenguļu pagasta seniori iepazīst kaimiņu novadus

1 Senioru ekskursija Brenguli2018

13.jūnijā trīsdesmit astoņi Brenguļu pagasta seniori iepazina savu kaimiņu Priekuļu, Cēsu, Pārgaujas un Kocēnu novadus. Šogad ceļš veda uz Eduarda Veidenbauma memoriālo muzeju, ciemos pie Gunas un Jāņa Rukšāniem, uz Svētavotu, poligonu „Daibe” un pie mucenieka uz muzeju „Nu liela muiža”.

Lauku mājās „Kalāči” seniori iepazinās ar latviešu rakstnieka Eduarda Veidenbauma dzīvi un daiļradi no cita skatu punkta. „Jaunrūjās”, kur visā Latvijā pazīstamie dārzkopji Guna un Jānis Rukšāni iekopuši savu dārzu, ikvienam bija iespēja ne tikai apskatīt, bet arī aptaustīt, pasmaržot un iegādāties kādu no vairākiem desmitiem flokšu, Sibīrijas īrisu un peoniju sugu pārstāvjiem. Sirsnīgie mājas saimnieki iepazīstināja ne tikai ar savu dārzu, bet arī ar to, kā veidojuši savu dzīves ceļu.

Tālāk ekskursija veda uz Cēsīm, kur seniorus pārsteidza ne tikai skaisti iekoptā Svētavota teritorija, bet arī laipnā un dzīvespriecīgā deviņdesmit divus gadus jaunā gide. Pirms pusdienu piknika katrs devās saņemt viņas svētību un iekāpt svētajā avotiņā. Pēc bagātīgajām pusdienām ceļš veda uz atkritumu pārstrādes poligonu „Daibe”. Jaunais vides izglītības centrs tāpat kā milzīgās atkritumu krātuves ikvienā dvesa pārdomas par savu atkritumu pārstrādes veidu. Ekskursijas noslēgumā mucu muzejā „Nu liela muiža” atraktīvs mucenieks ar jaunāko amata meistaru Brenguļu pagasta senioru grupu iepazīstināja ar tradicionālo mucu gatavošanas procesu, kas izrādās gan nopietns, gan arī humora pilns darbs.

Pagājušajā gadā ekskursija veda nedaudz tālāk – uz Kalsnavas arborētumu, Likteņdārzu un Ieriķu dzirnavām. Ierosinājumus nākamo gadu ekskursijām sūtīt uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Prieks ceļot un kopīgi iepazīt Latviju!

Teksta un fotogrāfijas autore: Kultūras centra vadītāja Ieva Putniņa