15.martā sāksies fotografēšanās pasaules lielākajam cilvēku foto projektam

Maracaibo Venezuela Ernesto Perez 001a

“INSIDE OUT” ir pasaules lielākais un visaptverošākais cilvēku foto projekts. Daloties ar savu foto portretu, cilvēki apliecina, ka ikvienam ir iespēja padarīt labāku vietu, kur dzīvojam. Projektā iesaistās arī topošais Valmieras novads, aicinot ikvienu interesentu nofotografēties. Lielformāta foto portreti aprīļa beigās būs skatāmi uz Valmieras bijušās katlu mājas skursteņa fasādes. Fotografēšanās norisināsies no 15. līdz 19.martam. Plašāka informācija - pielikumā.

Interesentiem pirms fotografēšanās būs jāaizpilda piekrišana. Foto projekta dalībniekiem, kuri nav sasnieguši pilngadību, piekrišanu aizpilda vecāki vai aizbildņi. Piekrišanas veidlapas būs pieejamas fotografēšanās vietās, kā arī tās ir iespējams lejupielādēt, ierodoties jau ar parakstītu piekrišanu: piekrišana pilngadīgiem dalībniekiem lejupielādējama šeit, nepilngadīgiem – šeit.

Valmieras projekta iniciatīva pasaules kartē tiks iezīmēta ar uzsaukumu ”Notice us!” (“Pamani mūs!”), aicinot parādīt pasaulei, cik īpaša ir Latvija, tās cilvēki, kultūra. Atzīmējot Valmieru un topošo Valmieras novadu pasaules kartē, ar projektā iesaistītajām valstīm dalīsimies priekos, sasniegumos, sāpēs, problēmās, risinājumos, iespējās. Mēs apliecināsim, ka ikvienam ir būtiska loma un iespējas padarīt labāku vietu, kur dzīvojam.

Alpīnists, projektu vadītājs, bērnudārznieks, pensionēts būvuzraugs – projektā aicināts piedalīties ikviens! Foto portreti būs simbols brīvībai un mierīgai līdzāspastāvēšanai, pārmaiņām, kas nes labu, drosmei tikt pamanītiem.

Vienlīdz nozīmīga ir vietas izvēle, kur būs skatāmi lielformāta foto portreti. Valmieras bijušās katlu mājas (Rīgas iela 25) skurstenis pirmo reizi pārtaps par izstāžu vietu. Fotoizstāde, kas būs apskatāma, pavēršot skatienu uz 45 metru augstā skursteņa smaili, būs aplūkojama aprīļa beigās. Pēc projekta noslēguma plānots bijušajā katlu mājā veidot mākslas telpu. Tā būs vieta modernajai un laikmetīgajai mākslai, pašrealizācijai un mijiedarbībai ar pasaules mēroga mākslu.

Projekta “INSIDE OUT” īstenošana būs viena no nozīmīgākajām norisēm, Valmierai un topošajam Valmieras novadam esot ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu 2027.gadā. Projekts sasaucas ar Eiropas kultūras galvaspilsētas mērķiem aizsargāt un veicināt kultūras daudzveidību Eiropā un uzsvērt to kopīgās iezīmes, vairot iedzīvotāju piederības apziņu kopējai kultūras telpai, kā arī veicināt kultūras ieguldījumu pilsētu ilgtermiņa attīstībā.

Katra projekta “INSIDE OUT” iniciatīva pasaulē ir dokumentēta un apskatāma  interaktīvā kartē šeit. Iedzīvotāji, kuri izvēlēsies piedalīties foto projektā, pievienosies tiem vairāk nekā 260 000 cilvēkiem 129 valstīs, kuri, publiski daloties ar savu foto portretu, vērš uzmanību neiecietībai, rasismam, atbalsta demokrātiskas vērtības, veicina klimata pārmaiņas, runā par integrāciju.

Vairāk par projektu var lasīt šeit.

Informāciju sagatavoja: Zane Bulmeistare,

Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas

vadītājas vietniece (tālr. 26443410)