Par godu ģenerālim Jānim Balodim

Generalim140 fotoBNP

Latvijas armijas virspavēlnieks, kara ministrs, Lāčplēša Kara ordeņa kavalieris, ģenerālis Jānis Balodis izšķirošās cīņās turpināja sekot saviem ideāliem, neatlaidīgi iestājoties par Latvijas valsts ideju un neatkarību. Dzimis 1881. gada 20. februārī, un šogad aprit jau 140 gadi.

Par godu ievērojamai jubilejai, 20.februārī, ikviens, sev ērtā laikā, varēja doties piemiņas slēpojumā pie ģenerāļa dzimtajām mājām Trikātas pagasta "Vēžniekos". Kopumā 2 km garo trasi dienas garumā izslēpoja 11 entuziasti, arī bijušais Trikātas ciema izpildkomitejas priekšsēdētājs Vilnis Ulnicāns, kura vadībā pirms 30 gadiem pie “Vēžnieku” mājām atklāja piemiņas akmeni par godu ģenerālim.

Pēc slēpojuma varēja iedegt sveci pie ģenerāļa piemiņas akmens un sasildīties ar karstu tēju pie ugunskura, ko aizdedza viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots.

Pie ģenerāļa dzimtajām mājām “Vēžniekos” un Trikātas kultūras nama logos bija aplūkojamas izstādes par novadnieka dzīves gājumu.

Lai pieminētu ģenerāli Jāni Balodi, bija ieradušies – Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku jūras kara flotes virsnieks, viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots, Zemessardzes komandieris pulkvedis Dainis Turlais, pulkvedis Juris Dalbiņš, Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljona komandieris pulkvežleitnants Dmitrijs Oreškins, Beverīnas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Fūrmanis un novadnieks Sandris Brālēns. Ģenerāļa piemiņai tie nolika ziedus un aizdedza svecītes pie Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru piemiņas stēlām Trikātas kapos, pie ķēniņa Tālivalža pieminekļa Trikātas centrā un pie piemiņas akmens viņa dzimtajās mājās “Vēžniekos”.

Fotogrāfijas: Par godu ģenerālim Jānim Balodim (beverinasnovads.lv)

Par ģenerāli Jāni Balodi - Ģenerālim Jānim Balodim šogad aprit 140 gadi (beverinasnovads.lv)

Informācija no avotiem sagatavoja:

Sabiedrisko attiecību speciāliste Marija Melngārša