29.augustā Brenguļos norisināsies jau ceturtie Tomātu svētki

TomatuSvetki2020 ml PRECIZETS AtvadasVasarai ml LABOTS
TSkulinaraisKonkurss2020 Lielakais datums2020 TS afisa

Kā ierasts, tomātus visās varavīksnes krāsās būs iespēja apskatīt IV Tomātu svētkos, kas norisināsies Brenguļu centrā. No plkst. 11:00 būs apskatāma tradicionālā tomātu izstāde, tomātu un tomātu sēklu tirgus, varēs saņemt konsultācijas no Artūra Šildes dārzkopības entuziastu kluba “Tomāts” biedriem un citiem kompetentiem tomātu audzēšanas entuziastiem, kas atbildēs uz visiem interesentu jautājumiem tomātu tēmas ietvaros. Svētkos būs apskatāma iepriekšējo gadu fotogrāfiju izstāde.

No plkst. 13:00 norisināsies divi konkursi, šogad kā jaunums – “Lielākais tomāts”. Šis konkurss Tomātu svētkos sniegs iespēju uzzināt, kuram šogad dārzā ir izaudzis vislielākais tomāts. Konkursam aicinām pieteikties visus tomātu audzētāju, kuri uzskata, ka viņa izaudzētais tomāts varētu būt vislielākais.

Otrais konkurss Tomātu svētku laikā ir “Tomātu svētku kulinārais meistars 2020”. Konkursa rezultātā uzzināsim jaunas receptes, virtuves noslēpumus, jaunas garšas un kulinārijas prasmes. Konkursa tēma: “Tomātu salāti – ziemas kārums burkā”. Konkursā aicināts pieteikties ikviens ēst gatavošanas entuziasts, kuram patīk konservēt! Konkursā tiks apbalvoti 1.-3. vietas dalībnieki. Pagājušajā gadā balvas bija vērtīgas, konkursa uzvarētāji savā īpašumā ieguva jaunākās kulinārijas grāmatas un citas pārsteiguma balvas. Arī šogad sarūpētais balvu fonds ir interesants. KONKURSA NOLIKUMS.

No plkst. 10:00 līdz 16:00 Brenguļu centrā norisināsies vasaras sporta spēles ”Atvadas vasarai”. Dienas garumā pieejami komandu turnīri pludmales volejbolā (2-4 cilvēki komandā), florbolā 3x3 un ielas mini futbolā 3x3. Savus spēkus pārbaudīt varēs arī individuālajos sporta veidos – šautriņu mešanā, novusā, spēka uzdevumos un basketbola precizitātes metienos. Varēs piedalīties arī pāru uzdevumos – veiklības un pāru stafetēs. Sporta spēļu ietvaros notiks arī ESF līdzfinansētā projekta “Veselas un veselīgas sabiedrības veidošana Beverīnas novadā” aktivitātes - sirds un asinsvadu veselības telts un šķēršļu trase bērniem. SPORTA SPĒĻU NOLIKUMS

Visas dienas garumā būs pieejamas aktivitātes bērniem – divas piepūšamās atrakcijas, (dalības maksa – 1 EUR visai dienai) un radošās darbnīcas. Kopā ar radošo darbnīcu brīvā dabā “Dabas bērns” un tā vadītāju Ingu Rasu, kura ziņkārīgākajiem un tiem, kuri vēlas uzzināt mazliet vairāk, piedāvās brīvās dabas izziņas stūrīti un radošu darbošanos par tēmu “Kā aug tomāts”. Ar mākslinieci Ingu Loginu būs iespēja pagatavot sev magnētiņu un apgleznot seju. Mazie un lielie varēs sev izveidot hennas tetovējumus. No plkst. 12:00 būs nobaudāma tradicionālā ugunskura tomātu zupa.

Tomātu svētku laikā, no plkst. 11:00 līdz 16:30, Brenguļu centrā, pie SC “Kaimiņi” notiks mājražotāju un amatnieku tirdziņš. Tajā būs iespējams iegādāties tirgotāju piedāvāto produkciju ne tikai no Beverīnas novada, bet arī visas Latvijas.

No plkst. 12:00 centrā, blakus SC “Kaimiņi” uz brīvdabas estrādes kāps bērnu pop grupas “Smaidiņi” un “Domino”, Kauguru kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mūri” ar lustīgām dejām un Beverīnas jaunieši ar jauniešu grupu “Gerārijs”.

Plkst. 15:00, pie Brenguļu sporta centra muzikālu koncertu sniegs “Milleru-Balandīnu ģimene un draugi'', kuri izpildīs dziesmas no koncertsērijas "Skan un skanēs vēl"!

Informāciju sagatavoja:

Kultūras centra vadītāja Agija Roķe