29.jūlijā Brenguļos notiks ārstnieciskās elpošanas nodarbība

ARSTNIECISKA ELPOSANA 29jul2020

 

29.jūlijā plkst. 18:00, Brenguļu kultūras namā tiek organizēta “Ārstnieciskās elpošanas” nodarbība, kuru vadīs alternatīvās medicīnas un sejas jogas pasniedzēja Inga Gromova. Ārstnieciskā elpošana, kas palīdzēs pie migrēnas un galvassāpēm, augsta asinsspiediena, sirds problēmām un citām ikdienā nevēlamām blakus parādībām.

Šobrīd statistika rāda, ka daļai sabiedrības ir nepareiza elpošana. It īpaši vecumā pēc 40-50 gadiem cilvēks strauji noveco un saasinās veselības problēmas. Tas viss saistīts ar elpošanu – tās ritms paliek seklāks un saraustītāks. Tas nozīmē, ka cilvēks neelpo ar pilnu krūti, un līdz ar to organisms iedarbina lielu skaitu kompensatoros mehānismus, kas ir viens no tiem, kas paaugstina elpošanas tīrību. Tas samazina elpošanas dziļumu, palielina elpošanas tīrības ciklu minūtē, nepietiekoši apskābekļojas asinis alveolās, izskalojas oglekļa dioksīds un skābeklis, kas ieplūda – slikti absorbējas un uzņemas šūnās un audos.

Ja nestrādā visa plauša, tad plaušu apakšējās daļās formējās stāzes, jeb purvs, kas izraisa labvēlīgu vidi dažādiem vīrusiem un mikroorganismiem. Tas arī noved pie pneimonijas, fibrozes un citām slimībām – jo dziļāk un kvalitatīvāk elpo, jo labāk strādā imunitāte, retāk slimo, bet, ja saslimst, tad vieglāk pārvar vīrusus, baktērijas un citas infekcijas.

 Ārstnieciskie elpošanas vingrinājumi uzlabos veselību un nostiprinās imunitāti. Nodarbībā praktizēsim 2 ārstnieciskos elpošanas vingrinājumus – palīdzēs atbrīvoties no sirds problēmām un normalizēs augstu asinsspiedienu, kā arī likvidēs galvassāpes un migrēnu. Nodarbības laikā ir paredzēti divi testi, kas noteiks veselības stāvokli un to, cik pareiza ir elpošana.

Lūgums nodarbībai pieteikties iepriekš pa tālr. 25421116 (Kultūras centra vadītāja Agija Roķe). Dalības maksa – 7 EUR, senioriem – 5 EUR.

Informāciju no avotiem publicēšanai sagatavoja:

Sabiedrisko attiecību speciāliste Marija Melngārša