Tomātu izstāde 2019

tomatu izstadi

Dzelteni, sarkani, violeti un zaļi-svītraini, tas ir tikai sākums. Vairāk kā 250 tomātu šķirnes un daudzas jaunas būs iespēja apskatīt trešajos Tomātu svētkos, kas norisinās Brenguļu alus sētā 31. augustā. Pasākums pulcē lielu skaitu apmeklētāju no tuvējās apkārtnes, tālākiem Latvijas apvidiem un Igaunijas.

Svētki pulcē nozares labākos speciālistus, vietējās zemnieku saimniecības, amatniekus un tirgotājus, kā arī skatītājus, kuriem ir iespēja baudīt un izzināt ko jaunu par tēmu “Tomāts”. Tomātu svētku būtība apvieno bagātīgu kultūras devu-stāstā par tomātu, kā latviešu pieņemtu dārzeni ar patīkamām izklaides un atpūtas iespējām visas dienas garumā. Pasākuma sākums no plkst. 10:00.

Laikā no plkst. 10:00 līdz 16:00 ikvienam interesentam būs iespēja iepazīties ar iepriekš neredzētām Latvijas tomātu šķirnēm - tomātu izstādē. Šajos svētkos piedalīsies Artūra Sildes Dārzkopības Entuziastu kluba “TOMĀTS” kolekcionāri no visas Latvijas, kuri priecēs ar tomātu šķirņu daudzveidību, krāsu, formu un lielumu. Natālija Zeltiņa no Brenguļiem un Jānis Andersons no Allažiem piedāvās apskatei lielu “Bicolor” tomātu kolekciju, saimniecība “Neslinko” no Ķekavas jau gadiem pārbaudītas un iecienītās Latvijā tomātu šķirnes, Valdis Pūliņš no visas pasaules kolekcionāru tomātu šķirnes no “vecmāmiņu laiki“, Ludmila Kodzasova no Rīgas iepriecinās ar indigo tomātu šķirņu daudzveidību. Un vēl un vēl. Pirmo reizi Tomātu svētku izstādi papildinās arī saldā paprika un čilli pipari.

Informāciju sagatavoja:

Kultūras centra vadītāja Agija Roķe