Trikātā svin senās Tālavas ķēniņa Tālivalža svētkus

DSC 0764

Miglā tīts dzestrs augusta rīts un rasa zālē – tā dabā iesākās 10.augusts, kad Trikātā notika ķēniņa Tālivalža svētki. Jau ap plkst. 10:00 pie saieta nama “Depo” pulcējās vairāki desmiti velobrauciena “Tālivalža stāsti” dalībnieki. Kopā ar brauciena maršruta gidi Santu Paegli iesākās velobrauciens pa Trikātas pagastu, bet tajā pašā laikā Trikātas centrā pulcējās komandas uz sabiedrības “Rona” kausa izcīņu volejbolā, kā arī novusa cienītāji kultūras nama zālē.

No plkst. 12:00 gan lielie, gan mazie svētku apmeklētāji varēja ievingrināt roku loka šaušanā. Arī par bērniem svētkos bija padomāts - tie varēja darboties radošajās darbnīcās, piepūšamās atrakcijās, izveidot hennas zīmējumu, doties izjādē ar zirgu, veidot lielus ziepju burbuļus, kā arī spēlēt novusu un lielo domino!

Visu dienu pie saieta nama “Depo” bija apskatāma izstāde no iepriekšējo gadu svētkiem par godu ķēniņam Tālivaldim, kā arī Trikātas pagasta gleznainās ainavas no putna lidojuma – fotogrāfijas no drona.

Uz svētku tirdziņu bija atbraukuši daži amatnieki un mājražotāji, pie kuriem varēja iegādāties dažādas rotaļlietas bērniem, dekortatīvas lietas un apgleznotas stikla glazes ikdienai un svētkiem, medu no vietējās saimniecības, sukādes un cidoniju sīrupu no Brenguļu pagasta “Granberry”, krūmmellenes no “Abullāčiem”, uzņemt enerģiju no “Royal Coffee” kafijas. Visu dienu apmeklētājiem bija atvērts arī “R’Chocolate”, kur varēja nobaudīt gardo saldējumu un šokolādi.

Protams, svētku dienā notika arī tradicionālais sacensību skrējiens “Tālivalža taka”. Tiem, kurus piesaista aktīvs dzīvesveids, bija iespēja pārbaudīt savu gribasspēku un fizisko spēju robežu. Skrējienā bez ierastām aktivitātēm – loka šaušanas, šaušanas mērķī, granātas mešanas, upes šķēršošanas u.c., kā jaunums bija šķēršļu joslas veikšana, ieģērbjoties bruņās, ar zobenu rokā. Trikātas parkā bija izveidots neliels orientēšanās labirints, bet pa Trikātas centru un tās apkārtni izvietotas norādes foto orientēšanās aktivitātei.

Ar jautru ziņģu programmu “Kas tur lūr no pūra lādes” uzstājās kapela “Abulmalas burlakas” un bērnu popgrupas. Pasākumu kuplināja zobencīņu paraudemonstrējumi, kurā svētku apmeklētāji varēja uzzināt par kādreizējo karavīru apģērba galvenajām sastāvdaļām un ieročiem. Uz svētku dienu tika izveidota “Trikātas kara draudze”, kuru lomās iejutās gan lieli gan mazi apmeklētāji, lai iejustos senās Tālavas aizstāvju lomās un izspēlētu teritorijas aizstāvēšanu no ienaidniekiem.

Svētku noslēgumā Trikātas pilskalna estrādē uzstājās brāļi Auzāni un slavenais Jersikas orķestris ar koncertprogrammu “Uzliec veco gramafonu”. Pēc koncerta notika zaļumballe kopā ar grupu “Tauriņdeja”.

Vairāk fotogrāfijas no pasākuma: http://www.beverinasnovads.lv/index.php/foto-galerijas/3492-kenina-talivalza-svetki-2019

Informāciju sagatavoja:

Sabiedrisko attiecību speciāliste Marija Melngārša