Tomātu svētki 2019

Tomatu svetki afisa2019

Jau trešo gadu pēc kārtas, šogad 31.augustā, Brenguļos notiks Tomātu svētki un sporta spēles “Atvadas vasarai”. No plkst. 10:00 katrs interesents varēs atrast sev piemērotāko nodarbi sporta spēlēs, lai piedalītos dažādās sporta disciplīnās, kas norisināsies Brenguļu centrā, pie sporta centra “Kaimiņi”.

No plkst.11:00 līdz 16:00 ikvienam būs iespēja iepazīties ar iepriekš neredzētām Latvijas tomātu šķirnēm-tomātu izstādē. Būs iespēja noteikt nitrātu un pH līmeni. Paredzēti konkursi un pārsteigumi.

11:30-16:00 Aktivitātes un radošās darbnīcas bērniem, t.sk. – “Saldā tomātu meistarklase” ar konditori Litu Jansoni.

No plkst.12:00 pavāre Inguna Vilka ar komandu piedāvās uz ugunskura vārītu tomātu zupu, par ziedojuma cenu. Garšas baudītājiem būs iespēja iegādāties šefpavāra Mārča Kalniņa-garšas pildītu un uz vietas gatavotu ēdienu.

No plkst. 12:00 pasākuma programmu papildinās pašdarbnieku priekšnesumi, radoša un aktīva darbošanās un aktivitātes bērniem ar Tomātiņu un dārznieku.

No plkst. 11:00 līdz 18:00 – tematiskais tirdziņš, kur būs iespējams iegādāties saimnieku un amatnieku labumus.

Pirmo reizi svētkos tiks organizēts kulinārijas konkurss "Tomātiņš pīrāgā". Konkursam aicinājums pieteikties saimnieces un ēst gatavošanas entuziastus, kam tomāts nav svešs (konkursa nolikums).

Plkst.15:30 paredzēta sporta spēļu apbalvošana, bet plkst. 17:30 – svētku koncerts zaļumballes skaņās. Dalība pasākumā bez maksas!

Tiek aicināti vietējie zemnieki un saimniecības pieteikties tomātu un to izstrādājumu tirdzniecībai, kā arī “Street food”, jeb ielas ēdiena piedāvātāji, amatnieki un mājražotāji dalībai Tomātu svētku tirgū. Pieteikšanās pa tālr. 25421116 (Agija).

Fotogrāfijas autore: Marija Melngārša

Informāciju sagatavoja: Kultūras centra vadītāja Agija Roķe