Atskats uz Beverīnas novada svētkiem

DSC 0700

Priekšvārds. Šogad novads atzīmē savu pirmo 10 gadi un šajā laikā daudz ir noticis un mainījies. Beverīna šajā laika periodā ir nostiprinājusi savu vārdu un līdz ar sevi joprojām nes Beverīnas leģendu un enerģiju, kas gan tuvākiem, gan tālākiem ir pazīstama. Šajā laika posmā cilvēkos kā sabiedrības daļā ir augusi degsme pašrealizēties, kas nes lielu gandarījumu par novadniekiem.

Novada svētki ir pateicības svētki, par visu, kas noticis. Šogad svētki tika svinēti jau ceturto gadu, un šie ir vieni no lielākajiem novada svētkiem. Šogad svētku norise notika Brenguļu centrā, visas norises pulcēja cilvēkus pie SC “Kaimiņi”. Svētki tika svinēti ar divu dienu programmu, kur 12. jūlijā uz brīvdabas kino filmu “Klases salidojums” bija sanācis un sabraucis liels skaits skatītāju. Neizmērojams prieks ir noskatīties cilvēku vēlmē atpūsties un izmantot piedāvātās atpūtas iespējas sev tuvējā apkārtnē.

Turpinot iesākto tradīciju, pateicamies un godinām konkursa “Sakoptākās sētas” dalībniekus dalībniekus Beverīnas novada svētkos. Mēs vēlamies motivēt cilvēkus būt lepniem par saviem sakoptajiem īpašumiem un savu ieguldījumu kā savas, tā kopējās Beverīnas vides tēla veidošanā. 

Šogad sakoptākās sētas konkursam pieteicās un tika izvirzīti 9 kandidāti, trīs no tiem tika pieteikti kategorijā “Sakoptākā lauku viensēta” un pārējie 6 kandidāti pārstāvēja katrs savu kategoriju. Pirmo vietu ieguva “Tauriņu” mājas saimnieki Aina un Māris Mašuļi no Trikātas. Par dalību un pirmās vietas iegūšanu saimnieki saņēma atzinības rakstu un ieguva nomināciju “Sakoptākā lauku viensēta”. Par dalību saņemot SIA “ZAAO” speciālbalvu – bezmaksas atkritumu izvešanu (240 l atkritumu konteiners līdz 6 reizēm gadā) un saņem dāvanu karti no Strenču kokaudzētavas savas teritorijas apzaļumošanai, ziedi – no Ando Krūzes ziedu audzētavas.

Svētki virza uz kustību un aicinājumu aplūkot un iepazīties ar Vidzemes Inovāciju izstādi, kur atrodami arī mūsu novadnieki ar savu ideju realizāciju. Izstāde izvietota SC “Kaimiņi” pirmā stāva foajē, izstādi iespējams apmeklēt līdz šī gada jūlija mēneša beigām.

Jau trešo reizi novada svētkos tika organizēta “Spēkratu parāde”, šogad parādē piedalījās 54 dalībnieki no dažādām Latvijas pilsētām un Beverīnas novada teritorijas. Parādes dalībnieku vidū bija arī bērni ar saviem elektro-mobīļiem un kvadracikliem, kas pārstāvēja parādes mazākos dalībniekus. Motorizēto dalībnieku vidū bija Andrejs Pevko, kurš piedalījās ar Volvo-544 modeli, kas 2,5 gadus atpakaļ atdzīts no Ālandu salām un ir pilnībā restaurēts retro autobomīlis, dalībnieks pārstāvēja Vaidavu.

Interesantu krāsu kombināciju demonstrēja dvīņu brāļi Šmiti, parādē piedaloties ar Harley Davidson motociklu un VW Passat LH751 tūninga modeli. Spēkrata parādē piedalījās vairāki braucēji ar tuning automašīnām, kas vizuāli bija uzlabotas un izdaiļotas. Mārtiņš Kirilovičs. no Valmieras, startēja ar Nisan Silvija, kas pēc modeļa skaita ir viena no 13 visā Latvijā. Tik pat interesanti bija salīdzināt mūsdienu traktoru Jonh Deer ar 38.gadus vecu retro modeli no z/s “Dzintari”. Tālākie braucēji uz parādi bija atbraukuši no pašas Alūksnes.

Svētki ir arī vislielākā iespēja pateikt paldies ik vienam, kas ieguldījis savu artavu tapšanas un realizācijas procesā. Tādēļ vēlos izteikt lielu paldies Brenguļu pagasta bibliotekārei Aigai Blumbergai, viņa ir cilvēks ar radošo dvēseli un milzīgu darba sparu. Ziedu zārdi, kas daiļo visus pagastus ir viņas radošā un vizuālā realizācija. Paldies par idejām un milzīgo darbu, kas ieguldīts novada svētkos! Jāņa Dracmaņa un Daiņa Šmatova vadībā tika izgatavota milzu dambrete un domino spēle, ko svētku laikā novērtēja apmeklētāji, piedaloties spēles partijās līdz tumsai.

Paldies jums par ideju realizāciju un lielo darbu, kas ieguldīts svētku tapšanas procesā! Lielu paldies vēlos izteikt Zigmundam Pauliņam, Mārtiņam Voitčonakam, Normunds Purbērziņam, Eduardam Laurim un Romānam Vaščenko par sava brīvā laika veltīšanu, atsaucību un izpalīdzīgu roku plānošanas darbos. Paldies Marikai Deļeckai un Beverīnas jauniešiem par darbu novada svētkos, prieks jūsos redzēt entuziasmu, iesaistoties novada norisēs. Paldies amatierteātra “Vīzija” komandai, jo teātris ir dzīve un dzīve ir teātris un visos laikos zināms, ka cilvēkam teātris ir vajadzīgs. Paldies, ka jūs esat un jums ir ko rādīt. Liels paldies visiem un katram atsevišķi, kas piedalījās un bija daļa no spēkratu parādes. Paldies arī Viktoram Kanašniekam, pārstāvot SIA “Imanta”, par ūdens piegādi ugunsdzēsēju aktivitāšu nodrošināšanai. Paldies arī pašvaldības darbiniekiem Kristeram Knospiņam, izpilddirektorei Egitai Bišai un domes priekšsēdētājam Mārim Zvirbulim par izpalīdzīgu roku un iesaisti novada svētku realizācijā, kā arī milzīgs paldies Jānim Fūrmanim par veltīto laiku un lielo ieguldījumu pasākuma organizēšanā. Paldies visiem, kas pielika savu darba roku un enerģiju svētku tapšanas procesā!

Vairāk fotogrāfijas: https://ej.uz/fe7x

Lai mums vēl daudz jauku un piepildītu svētku!

Informāciju sagatavoja: Kultūras centra vadītāja Agija Roķe