Tikšanās ar “Koko un Riko” autori un mākslinieci

koko riko foto maksliniece 28maijs2019

Interesanta, atraktīva un radoša tikšanās maija beigās bija gan Trikātas, gan Brenguļu mazākajiem bērniem par grāmatas "Koko un Riko" autori Eviju Gulbi un mākslinieci Lindu Lošinu. Autore pastāstīja par grāmatas "Koko un Riko” rašanās ideju.

Bērni uzzināja, ka žurciņa Koko bija meitas mīļdzīvnieks. Grāmatā "Koko un Riko" ir asprātīgi un pamācoši stāsti par divu žurkulēnu, Koko un Riko, piedzīvojumiem, nedarbiem un draudzību. Lai gan dažkārt žurku puikas pastrādā kādu nerātnību, viss beidzas labi un jauki, ja līdzās ir labs draugs. Visām grāmatām ir ļoti jaukas un krāsainas ilustrācijas. Tās gandrīz visām autores grāmatām ir zīmējusi viņas draudzene Linda Lošina.

Lai klausīšanās neapniktu, autore bērniem bija sagatavojusi izklaidējošas spēles un trikus. Tās bija – “dari visu otrādi”, “balona spridzināšana ar apelsīnu” u.c. Lai varētu iejusties grāmatas varoņu lomās, autore parādīja bērniem, kā taisīt papīra ūsiņas.

Tikšanās noslēgumā ikviens no bērniem saņēma īpašu grāmatzīmi ar autores autogrāfu un zīmogu – žurciņas pēdiņu. Paldies visiem, kas atnāca uz tikšanos!                

Informāciju sagatavoja:

Trikātas pagasta bibliotēkas vadītāja Inga Janīte