Brenguļu pagasta seniori iepazīst Limbažu novadu

SENIORU EKSKURSIJA FOTO

12.jūnijā Brenguļu pagasta seniori iepazina Limbažu novadu. Šogad ceļš veda uz Augstroze baznīcu, vilnas pārstrādes uzņēmumu SIA “Limbažu tīne”, Ojāra Kiršteina ainavu dārzu, veselības augu brīvdabas funkcionālo ekspozīciju un saimniecību “Dīriķi”.

Dzestrajā jūnija rītā seniori devās uz Augstrozes baznīcu, kur varēja iepazīties ar baznīcu un tās parku, kā arī apskatīt 300 gadus senu altāri. Kopā ar gidu SIA “Limbažu tīne” ikvienam bija iespēja atgriezties atmiņās par to, kā reiz tika pārstrādāta vilna dzijā un kā tika austi galdauti, lakati un tautiskās segas. Vilnas un lina izstrādājumu uzņēmumā tiek izmantota gan tehnika no tālā 1918.gada, gan mūsdienīgas programmējamās stelles daudzveidīgāku rakstu aušanai.

Tuvojoties dienas vidum, ceļš veda tuvāk jūrai uz Ojāra Kiršteina ainavu dārzu. Astoņdesmit divus gadus jaunais dārzkopis kopā ar sievu ir iekopuši dārzu, kurš ir guvis vairākkārtēju atzinību ne tikai novada mērogā, bet arī trešā skaistākā daiļdārza titulu visā Latvijā.

Pēc iepazīšanās ar dārzu un Vidzemes akmeņainās jūrmalas baudīšanas, seniori varēja atpūsties piknikā ainavu dārzā.  Dienas otrajā pusē ekskursija veda uz tikšanos ar zāļzini Jāni Ulmi un Vidzemē plašāko zaļo aptieku. Pēc iepazīšanās ar augu daudzveidīgo pielietošanu ārstniecībā, tika sagatavots un degustēts arī unikāls zaļais kokteilis no vairāk nekā 50 sastāvdaļām. Savukārt dienas noslēgumā seniori devās uz saimniecību “Dīriķi”, kura ar krāšņu ziedošo peoniju dārzu priecēja jau vairākus metrus pirms ierašanās. Priecēja ne tikai peonijas un hostas, bet arī briežu ģimene, pāvi, fazāni, truši, šinšillas un citi mājdzīvnieki.

Pagājušajā gadā ekskursija veda iepazīt savus kaimiņus Eduarda Veidenbauma memoriālajā muzejā, ciemos pie Gunas un Jāņa Rukšāniem, uz Svētavotu, poligonu „Daibe” un pie mucenieka uz muzeju „Nu liela muiža”. Ierosinājumus nākamo gadu ekskursijām sūtīt uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Prieks ceļot un kopīgi iepazīt Latviju!

Informāciju sagatavoja:

Kultūras centra vadītāja Ieva Putniņa