Ar senču tradīcijām atzīmēs vasaras saulgriežus Trikātas pilskalnā

vasaras saulgriezi 21jun2019 Trikata page 0001

21.jūnijā Trikātas pilskalnā tiks atzīmēti vasaras saulgrieži, kad visgarākajai dienai seko visīsākā nakts. Jau otro gadu pēc kārtas teiksmām apvītajā Trikātas pilskalnā ieskandināsim Vasaras saulgriežus ar dažādiem rituāliem – sadziedāsimies, iesim rotaļās, pīsim vainagus, iekursim ugunskuru un pavadīsim sauli.

Lielākā daļa latviešu tautas šos svētkus zina un ik gadu svin kā Līgo dienu 23. un Jāņu dienu 24. jūnijā. Svētki ir uzskatāmi par vislatviskākajām svinībām, kuras vismazāk ietekmējušas svešas vēsmas. Pastāv pieņēmums, ka senākais šo Saulgriežu svētku nosaukums bija Zāļu diena, nevis Jāņi. Īstais svinamais laiks ir 20., 21. un 22. jūnijs.

Radīsim gaišu, tautisku un latvisku atmosfēru Trikātas pilskalnā, godinot senču tradīcijas. Aicinām ņemt līdzi ziedus un zaļumus vainagu pīšanai. Dalība pasākumā – bez maksas!

Informāciju sagatavoja:

Sabiedrisko attiecību speciāliste Marija Melngārša